środa, 20 lutego 2019

Piknik i Gospel Day w Parku Centralnym

2018-06-30 20:00:00 (ost. akt: 2018-07-01 11:41:29)
W czasie „Gospel Day” w Parku Centralnym 1 lipca wystąpi chór Wniebogłosy

W czasie „Gospel Day” w Parku Centralnym 1 lipca wystąpi chór Wniebogłosy

Autor zdjęcia: arch. zespołu

Podziel się:

To będzie piknik dzieci, dorosłych i całych rodzin. Muzyka, gry, zabawy i reporterskie opowieści. 1 lipca o godz. 14 w Parku Centralnym zajrzyjcie na „Gospel Day” i posłuchajcie historii, które zmieniają życie.

W programie, obok typowo gospelowego koncertu, który zabrzmi w wyjątkowej scenerii Parku Centralnego, czekają nas również inne wydarzenia. Oczywiście nie zabraknie występu chóru Wniebogłosy.

Od kilku lat członkowie chóru tworzą team organizacyjny przy Olsztyńskich Warsztatach Gospel, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Olsztyna i nie tylko. Skład zmieniał się na przestrzeni lat, ale nie zmienia się jedno — ważne są aspekty religijne. Obecnie Wniebogłosy koncertują w składzie kameralnym. Na scenie w czasie „Gospel Day” wystąpi Jerzy Dajuk i Przyjaciele, czyli tym razem zabrzmią melodie żydowskie. Organizatorzy przygotowali jednak muzyczny miks, by każdy znalazł coś dla siebie. A na muzykę hip-hopową o godz. 20.30 zaprosi Kolah.

To muzyk, który mówi o wierze w sposób, który przyciąga młode pokolenie. Jest autorem projektu „Profilaktyka z rapem — Misja Prawdziwej Wolności”. Jego pasją są działania związane z profilaktyką uzależnień.

— To pierwsze tego rodzaju wydarzenie, które organizuje Kościół Zielonoświątkowy „Twoja Przystań” w Olsztynie, Fundacja 36i6 i Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie — tłumaczy Ewa Giska, prezes Fundacji 36i6, jeden z organizatorów. — To będzie piknik rodzinny. Zachęcamy, by przyjść z rodzinami, dziećmi. Będzie bardzo różnorodnie muzycznie i na pewno ciekawie. W programie znajdzie się również spotkanie z reportażystą roku — Henrykiem Dedo.

Henryk Dedo ma na koncie wiele nagród, w tym tytuł Radiowego Reportażysty Roku za m.in. pokazywanie piękna człowieka w sytuacjach, zdawałoby się, bez wyjścia.
— Jest to człowiek, który przedstawia niezwykłe historie — perły, rożnych ludzi. To opowieści zmieniające życie — dodaje Ewa Giska. — Chcemy, by rodziny mogły spędzić z nami czas. Trochę zainspirować się. Porzucić na chwilę ten pęd życia i zobaczyć, że można fajnie spędzić czas.

W strefie dziecka najmłodsi będą mogli liczyć na zabawy, planszówki na kocykach i zadania dla dzieci.
— Mam nadzieję, że w przyszłości uda nam się zapełnić warsztatami, koncertami i zajęciami ten jeden dzień w roku w różnych przestrzeniach Olsztyna. Byśmy mogli zatrzymać się, nie spieszyć się i cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami — dodaje Ewa Giska.

„Gospel Day — Historia, która zmienia życie” 1 lipca w Parku Centralnym w godz. 14-22. Wstęp wolny.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB