Sobota, 21 września 2019

Festiwalowa Stodoła Kultury

2018-06-29 12:00:00 (ost. akt: 2018-07-01 12:07:56)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

Dżezfestiwal w Dobrym Mieście nawiązuje do największych tradycji polskiej sztuki muzycznej, jazzowej, folkowej, kabaretowej i poetyckiej. Jego kolejna audycja odbędzie się w dniach 30 czerwca – 1 lipca w Stodole Kultury.

W sobotę, 30 czerwca, od godz. 18.00, w scenerii Stodoły Kultury z oryginalnymi smakami i zapachami herbaty oraz klimatu, jakie tworzy galeria sztuki, wystąpią Happy Play Dixieland Band, Krystyna Możejko z zespołem, Dominika Barabas i Joanna Zabłocka & Świerszcze. Koncert prowadzi Ewa Cichocka. 1 lipca o godz. 18.00 Janusz Grzywacz i Bernard Maseli, Jorgos Skolias & Ajagore, Siergiej Wowkotrub & Gipsy Swing Quartet, Elżbieta Adamiak z zespołem, Elżbieta Jodłowska. Prowadzenie Ewa Cichocka i Elżbieta Jodłowska. Kierownictwo artystyczne festiwalu Mateusz Iwaszczyszyn.
Od początku Dzezfestiwalu związani są z nim małżeństwo Mateusz Iwaszczyszyn i jego żona Elwira, oboje z Olsztyna. On, muzyk, którego w tygodniu można usłyszeć w herbarciarni ZEN w Olsztynie, z przeszłością kabaretową ( m. in. w Czerwonym Tulipanie), ona — artystka plastyczka, współrealizatorka Dżesfestiwalu, która aranżuje na nim wystawę dzieł olsztyńskich artystów, prowadząca blog, w którym Mateusz zamieszcza swoje filozoficzne przemyślenia. Dobrym duchem festiwalu jest też Ewa Cichocka z Olsztyna, wokalistka Czerwonego Tulipana, artystka kabaretowa.
wu-ka

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB