Wtorek, 16 lipca 2019

Technologia HIFU, czyli ultradźwięki w służbie piękna

2018-08-07 18:04:43 (ost. akt: 2018-08-07 23:16:41) Artykuł sponsorowany
Technologia HIFU to najlepszy sposób na ujędrnienie skóry twarzy, a przy tym doskonała alternatywa dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego - nieinwazyjna, niemal bezbolesna i obarczona minimalnym ryzykiem skutków ubocznych.

Technologia HIFU to najlepszy sposób na ujędrnienie skóry twarzy, a przy tym doskonała alternatywa dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego - nieinwazyjna, niemal bezbolesna i obarczona minimalnym ryzykiem skutków ubocznych.

Autor zdjęcia: Mat. nadesłane

Podziel się:

Zabiegi, których działanie opiera się na technologii skoncentrowanej fali ultradźwięków (HIFU) to obecnie jedne z najbardziej rewolucyjnych rozwiązań w zakresie medycyny estetycznej. To rozwiązanie dla osób, którym zależy na widocznym i spektakularnym efekcie.

Choć technologia HIFU znana jest w medycynie od przeszło 20 lat, to dopiero od niedawna przeżywa prawdziwe odrodzenie.

Okazuje się, że technologia HIFU to najlepszy sposób na ujędrnienie skóry twarzy, a przy tym doskonała alternatywa dla tradycyjnego liftingu chirurgicznego - nieinwazyjna, niemal bezbolesna i obarczona minimalnym ryzykiem skutków ubocznych. O tym, w czym tkwi wyjątkowość technologii HIFU i zabiegów wykonywanych przy pomocy tej metody, rozmawialiśmy ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Bezinwazyjny lifting twarzy - HIFU czy laser?


Bezoperacyjny lifting twarzy ultradźwiękami lub urządzeniami laserowymi to obecnie najczęściej wykorzystywane metody odmładzania w gabinetach medycyny estetycznej. Efekty obydwu metod spotykają się z bardzo pozytywną opinią pacjentów.

,,Prawdziwym kluczem do sukcesu w przypadku technologii HIFU jest niezwykła i nieporównywalna do innych metod precyzja działania. Energia ultradźwięków koncentruje się na docelowej głębokości bez przerywania bariery skórnej, co zapewnia pacjentowi całkowitą bezinwazyjność zabiegu oraz szybki powrót do formy. W naszej klinice lifting HIFU wykonujemy przy pomocy dwóch urzadzeń - Ultraformer III i SonoQueen - które można stosować u pacjentów niezależnie od grubości i fototypu skóry oraz bez względu na porę roku i ekspozycję słoneczną. To ogromna przewaga zabiegów wykorzystujących technologię HIFU nad zabiegami wykorzystującymi urządzenia laserowe” - tłumaczy doktor Miracki, lekarz medycyny estetycznej i ekspert w dziedzinie terapii liftingujących.

Mówiąc w skrócie, zabiegi z zastosowaniem technologii HIFU będą idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na widocznym i spektakularnym efekcie liftingu skóry, przy jednocześnie jak najmniej inwazyjnej i bezpiecznej procedurze zabiegowej, która pozwoli wrócić do codziennych obowiązków już zaledwie po upływie kilkunastu godzin od zabiegu.


Lifting bez skalpela - jak działa technologia HIFU?Działanie technologii HIFU bazuje na zogniskowanej energii ultradźwiękowej, którą deponuje się na określonej głębokości w tkankach. Podczas terapii dochodzi do aplikacji ultradźwięków i przekazania do tkanki energii cieplnej, która jest niezbędna do syntezy nowego kolagenu, co przynosi efekt zwiększonego napięcia skóry i widocznego liftingu. Skóra po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona i opuchnięta, ale efekty te znikają po kilku godzinach, zaś pacjent może powrócić do swoich codziennych obowiązków już bezpośrednio po zakończeniu procedury zabiegowej. Rezultaty zabiegu w postaci poprawy napięcia skóry będą pojawiać się stopniowo w przeciągu 2-3 miesięcy od zabiegu.

Warto zaznaczyć, że najnowocześniejsze urządzenia wykorzystujące technologię HIFU, w tym dostępny w warszawskiej Klinice Miracki system Ultraformer III czy SonoQueen, zostały dostosowane nie tylko do przeprowadzania bezinwazyjnych liftingów twarzy i ciała, lecz także redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, zlokalizowanej np. w okolicy podwójnego podbródka czy brzucha. Dzięki temu poza efektem ujędrnienia i poprawy jakości skóry, mamy też szansę wyszczuplenia wybranych obszarów ciała.

Więcej infromacji na temat ujędrniania skóry twarzy i ciała technologią HIFU znajdziecie na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/ultraformer-iii-lifting-ultradzwiekowy/
Mat. nadesłane

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB