Poniedziałek, 18 stycznia 2021

Rynek mieszkaniowy w Olsztynie

2020-07-22 11:07:04 (ost. akt: 2020-07-22 11:18:38) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Olsztyn to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc na Warmii i Mazurach.

Tutejszy rynek mieszkaniowy jest bardzo dobrze rozwinięty, dzięki czemu nowe mieszkania w Olsztynie można kupić bez problemu.

Ceny mieszkań
Ile kosztują nowe mieszkania w Olsztynie? Trzeba przyznać, że ceny nieruchomości są tu stosunkowo wysokie. Zwłaszcza w porównaniu do pozostałych miast woj. warmińsko-mazurskiego. Cena mieszkania wynosi średnio 373 500 zł. Jeżeli chodzi o cenę za metr kwadratowy, ta przeciętnie wynosi 6 280 zł.

Chcąc kupić mieszkanie w Olsztynie, trzeba liczyć się z faktem, że większość nieruchomości kosztuje od 250 000 do 350 000 zł. Oczywiście są dostępne również tańsze lokale, ale jest ich stosunkowo niewiele (stanowią one niecałe 5% wszystkich ofert). Analizując ceny za metr kwadratowy, najwięcej ofert dotyczy mieszkań, których cena wynosi od 5 500 do 6 000 zł. Łącznie jest ich ponad 160.
Nowe mieszkania w Olsztynie cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego też nic dziwnego, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy ich ceny wzrosły. W porównaniu do innych dużych miast, zmiana była jednak niewielka.

Oferta nieruchomości
Czy trudno jest znaleźć nowe mieszkania w Olsztynie? Nikt nie powinien mieć z tym kłopotu. Obecnie dostępnych jest około 630 lokali na sprzedaż. Miasto jest atrakcyjną lokalizacją dla deweloperów. W poszukiwaniu mieszkania może pomóc ranking inwestycji w Olsztynie.
Najwięcej ofert od deweloperów dotyczy nieruchomości o metrażu 50 do 60 m². Jest ich ponad 40%. Około 25% ofert to mieszkania o metrażu od 35 do 50 m². Jeszcze mniej, bo niespełna 23% jest większych nieruchomości, czyli takich o metrażu od 65 do 80 m².
Przekładając to na liczbę pokoi, większość mieszkań ma ich aż 3 (stanowią one ponad 50% ofert). W Olsztynie najtrudniej jest znaleźć kawalerkę a także mieszkania o liczbie pokoi większej niż 4. Warto dodać, że średni metraż mieszkań w Olsztynie wynosi 58 m². Najmniejsze z nich mają od 20 do 35 m², natomiast największe od 100 do 120 m².

Jak rozwija się Olsztyn?
Co sprawia, że tak wiele osób decyduje się zamieszkać w Olsztynie? Trzeba przyznać, że miasto ciągle się rozwija. Powstaje tu wiele inwestycji deweloperskich, dzięki czemu każdy znajdzie w Olsztynie wymarzone mieszkanie. Oprócz apartamentowców w mieście powstają też drogi i punkty usługowo-handlowe.
Spośród planowanych inwestycji warto wyróżnić budowę nowego dworca kolejowego. Jego realizacja ma zwiększyć komfort życia mieszkańców i zapewnić większe bezpieczeństwo podróżującym. Tuż obok dworca powstanie centrum handlowo-usługowe. W kwestii komunikacji warto dodać, że mieszkańcy Olsztyna od niedawna mogą korzystać z nowej obwodnicy.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB