Czwartek, 28 stycznia 2021

Jak wygląda rynek nieruchomości w Olsztynie

2020-09-10 10:15:05 (ost. akt: 2020-09-10 10:21:42) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Olsztyn pod względem oferty nieruchomości na sprzedaż nie odbiega od tego, co można zaobserwować w całej Polsce w tym segmencie. Ceny na obu rynkach - pierwotnym i wtórnym - dokładnie odpowiadają średniej krajowej cen nowych mieszkań, a popyt i podaż są podobne. Czy warto kupić mieszkanie w Olsztynie? Analiza rynku mieszkaniowego w Olsztynie na pewno pomoże w podjęciu dobrej decyzji.

Rynek pierwotny
W Polsce buduje się bardzo wiele nowych osiedli, Olsztyn nie jest tu wyjątkiem. Rozmieszczone są w różnych dzielnicach miasta, wybór można zawęzić dobrze określając swoje potrzeby.

Nowe mieszkania w Olsztynie są dostępne w cenach pomiędzy 6 000, a 7 000 zł za metr kwadratowy, co odpowiada cenom nowych mieszkań w innych większych miastach Polski. Warto jednak zauważyć, że Olsztyn jest malowniczo położony, więc sporo nowych mieszkań znajduje się w otoczonych zielenią dzielnicach. Z tego powodu są one jeszcze bardziej atrakcyjne dla potencjalnego nabywcy. Na tym rynku można przebierać w ofertach kupna, co może być przyczyną problemu z samodzielnego podjęcia dobrej decyzji.

Rynek wtórny
Mieszkania dostępne na rynku wtórnym w Olsztynie to przede wszystkim mieszkania położone w ścisłym centrum miasta. Poza niewątpliwymi zaletami, wynikającymi z takiej lokalizacji, nieruchomości te odznaczają się również podobnymi ograniczeniami z punktu widzenia potencjalnego nabywcy. Mieszkania takie często są po prostu droższe tylko z powodu swojej lokalizacji. Ponadto sporo z tych mieszkań w centrum Olsztyna, dziś dostępnych na rynku wtórnym, wymaga mniej lub bardziej kosztownego remontu, co również wiąże się z kolejnymi nakładami finansowymi. Jest to szczególnie ważne dla nabywców planujących rozpoczęcie inwestowania w nieruchomości na wynajem. Przed zakupem warto sprawdzić każde olsztyńskie biuro nieruchomości, by uniknąć wszelkiego rodzaju przykrych niespodzianek.

Dom czy mieszkanie - co kupić w Olsztynie?
Pewna część ludzi waha się pomiędzy zakupem domu a nowego mieszkania. Trzeba przed podjęciem decyzji mieć świadomość, że posiadanie jednego lub drugiego rodzaju nieruchomości w Olsztynie jest związane określonymi wyborami. Ta świadomość pomoże w podjęciu najlepszej decyzji. Domy są zazwyczaj zdecydowanie bardziej komfortowe i zapewniają większy stopień prywatności całej rodzinie. Ma to swoją cenę, wiąże się z nimi większy nakład finansów i pracy własnej przy utrzymaniu domu. Opłaty za ogrzewanie, utrzymywanie ogrodu i konieczność dokonywania mniejszych lub większych napraw budynku sprawia, że mieszkanie w domu oznacza więcej powinności i większe opłaty.

Nabywcy mieszkań w Olsztynie z kolei mogą mieć pewność, że zapłacą mniej, ale muszą liczyć się z bliższym sąsiedztwem i związanymi z tym ograniczeniami prywatności lub spokoju odpoczynku. Ponadto zazwyczaj mieszkania są po prostu mniejsze, co z kolei może być utrudnieniem w czasie adaptacji wnętrza do swoich potrzeb. Nowe mieszkania w Olsztynie niekiedy są już dobrze wyposażone, tak aby były wygodne dla każdego.

https://m.wm.pl/2020/09/orig/nh-fb-4-10072019-sj-646425.jpg

Lokalizacje warte uwagi
Wśród mnogości inwestycji budowlanych w Olsztynie oferowane są nowe mieszkania lepsze od innych. Wśród nich można wyróżnić trzy lokalizacje, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę w trakcie poszukiwań nowego lokum. Polecane osiedla charakteryzują się nie tylko wysoką jakością wykończenia nowych mieszkań, ale również posiadają konkretne zalety - dobrą lokalizację, szereg różnych udogodnień dla mieszkańców, otoczenie i dostępną infrastrukturę. Wszystkie z nich to miejsca nietuzinkowe, z wyrazistym charakterem. Każde z nich posiada zestaw własnych zalet, poszukujący nowego mieszkania na terenie Olsztyna na pewno znajdą coś dla siebie.

Pieczewo Premium
Położona w olsztyńskiej dzielnicy Pieczewo osiedle jest godne polecenia z uwagi na świetną lokalizację. Osoby, które zdecydują się na zakup mieszkania w Olsztynie właśnie na tym osiedlu, mogę liczyć na bliskość lasu i związane z nim komfortowe warunki do odpoczynku. Z drugiej strony mieszkanie jest położone w dobrze zaopatrzonym w niezbędną infrastrukturę miejscu. Niewielka odległość miejskiej obwodnicy ułatwia podróż do centrum lub wypad za miasto.

Grand House
Nowe mieszkania na osiedlu Grand House w Olsztynie to propozycja dla osób chcących mieszkać jak najbliżej centrum. Inwestycja realizowana jest w dzielnicy Śródmieście, co oznacza niewielką odległość od centrum miasta i dobre skomunikowanie z innymi dzielnicami. Niezależnie od tego, czy dla nabywcy bardziej cenne będzie sąsiedztwo centrów kultury i rozrywki, instytucji państwowych czy centrów handlu, wszystkie takie udogodnienia znajdzie w zasięgu ręki. Nowoczesne mieszkania ulokowane są w budynkach o klasycznym stylu, dzięki czemu cechuje je zewnętrzna elegancja połączona z funkcjonalnością wnętrz.

Aurora
To osiedle w Olsztynie z kolei jest propozycją dla wszystkich tych, którzy cenią sobie komfort i funkcjonalność posiadanego przez siebie lokum. Wszystkie nowe mieszkania na osiedlu Aurora w Olsztynie są zostały zaprojektowane przez architektów wnętrz, dzięki czemu charakteryzują się wystrojem i funkcjonalnością, co zapewnia komfort wszystkim mieszkańcom. Dobre skomunikowanie z innymi dzielnicami i możliwość ucieczki od zgiełku miasta do dodatkowe atuty tych nowych mieszkań w Olsztynie.

https://m.wm.pl/2020/09/orig/nh-fb-2-10072019-sj-646424.jpg

Niezdecydowany? Postaw na biuro nieruchomości.
Co sprawia, że wybór nowego mieszkania powinien być łatwiejszy? W razie wątpliwości co do któregokolwiek z aspektów nabywania nowego mieszkania, warto zasięgnąć opinii eksperta, jakim jest agent nieruchomości. Bez trudu można znaleźć renomowane biuro nieruchomości, dzięki któremu określenie własnych potrzeb w stosunku do możliwości będzie łatwiejsze. Dobre biuro nieruchomości pozwala łatwiej odnaleźć się wśród wielu możliwości i pozwala dokonać odpowiedniego wyboru. Agent nieruchomości posiadający wieloletnie doświadczenie w branży to osoba, dzięki której można uzyskać konkretne pomoc w zakresie kupna nowego mieszkania w Olsztynie. Olsztyńskie biuro nieruchomości New House jest jednym z najlepszych, ich klienci cieszą się z nabytych nieruchomości w Olsztynie.

Bez względu na to, czy jesteś klientem planującym zakup nieruchomości na potrzeby własne czy też szukasz lokaty kapitału w nieruchomości w Olsztynie, sprawdź co pracownicy New House mogą zaoferować już dziś. Najszybciej można to zrobić odwiedzając firmową stronę https://www.newhouse.co/. Krótka chwila zapewne wystarczy, by przekonać się, że to miejsce, w którym doświadczony agent nieruchomości będzie w stanie pomóc w podjęciu najbardziej odpowiedniej decyzji o zakupie nowego mieszkania lub nieruchomości w Olsztynie.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB