Niedziela, 17 stycznia 2021

Pierwsze wrażenie jest kluczowe, czyli dlaczego użyć kreatora CV

2020-10-28 00:21:38 (ost. akt: 2020-10-28 00:22:47) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Poszukujesz pracy? Codzienna sesja przeglądania ofert pracy zajmuje Ci długie godziny? Wysyłasz CV do kilkunastu firm w ciągu jednego dnia, a spośród nich odpowiada zaledwie kilka? Na pewno zastanawiasz się, co jest tego powodem. Poznaj sposób na powodzenie w pierwszym etapie rekrutacji.

Przeglądanie CV – wyzwanie dla rekrutera
Osoba zajmująca się rekrutacją pracowników zdaje sobie sprawę, że tuż po zamieszczeniu przez nią ogłoszenia w gazecie lub portalu tematycznym, zostanie zasypana ogromną ilością zgłoszeń kandydatów. Wiedząc o tym, na ogół opracowuje na własny użytek pewne zasady segregowania aplikacji na godne uwagi i te, które zostaną odrzucone. Pierwsza weryfikacja opiera się przede wszystkim na ocenie przesłanego CV wykonane np. w kreatorze Bananacv, którego wygląd i treść są decydujące o przejściu potencjalnego pracownika do dalszego etapu rekrutacji. Aplikacja stworzona niechlujnie, zawierająca pobieżne informacje, błędy ortograficzne lub stylistyczne, jest odrzucana w pierwszej kolejności. Istotne jest również zdjęcie zamieszczone w CV, ponieważ sam jego dobór dużo mówi o kandydacie. Powinno być to zdjęcie oficjalne, eleganckie i stonowane. Absolutnie niedopuszczalne jest dołączanie zdjęcia o charakterze czysto prywatnym.

https://m.wm.pl/2020/10/orig/you-x-ventures-oalh2mojuuk-unsplash-655867.jpg

Jak powinno wyglądać CV?
CV dokumentuje doświadczenie zawodowe, wykształcenie, umiejętności a często nawet osobiste zainteresowania kandydata. Tworząc CV, należy pamiętać, że przeglądający je rekruter nie zna osoby, której ono dotyczy, a o wyglądzie kandydata wie tyle, ile mówi dołączone zdjęcie. Trzymając się więc zasady, która mówi, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, należy postarać się, aby CV wyglądało perfekcyjnie.
Kreator CV – czy jest pomocny?
Zasady tworzenia CV przez lata ulegały licznym modyfikacjom. Ogólnie przyjęte wzory sprzed dziesięciu lat, nijak nie mają się do obowiązujących aktualnie. Osoba weryfikująca nadesłane CV będzie przede wszystkim oceniała je pod kątem struktury i wyglądu. Dopiero później zagłębi się w szczegóły dotyczące osoby kandydata. Ponieważ jednak większość osób nie śledzi na bieżąco zmian dotyczących wymogów formalnych CV, warto skorzystać przy jego tworzeniu z profesjonalnej pomocy. Przychodzą z nią takie narzędzie jak kreator CV. Jest to narzędzie intuicyjne, przeznaczone dla osób o bardzo zróżnicowanym poziomie znajomości obsługi komputera. Można wręcz powiedzieć, że w napisaniu CV generator będzie szczególnie pomocny osobom, dla których niuanse edytorów tekstów są nie do końca rozwikłaną zagadką,

Rekrutacja to nie tylko CV
Generator CV prowadzi użytkownika nie tylko poprzez proces tworzenia życiorysu zawodowego. Stanowi on również niezastąpione narzędzie do wykreowania innego, bardzo istotnego dokumentu aplikacyjnego. Jest nim list motywacyjny. O ile CV stanowi zbiór suchych faktów, popartych tytułami naukowymi, nazwami kursów i certyfikatów, to list motywacyjny daje rekruterowi możliwość wyrobienia sobie zdania o osobowości kandydata. Z tego względu, podanie o pracę koniecznie powinno go zawierać. Jeśli zastanawiasz się jak napisać list motywacyjny, spieszymy z informacją, że wspomniana dodatkowa funkcja kreatora CV, stanowi w tym przypadku nieocenioną pomoc.

https://m.wm.pl/2020/10/orig/mateus-campos-felipe-percxdkzyh0-unsplash-655869.jpg

Jak przygotować się do pracy z kreatorem CV?
Do pracy z kreatorem CV należy podejść w sposób metodyczny. Najlepiej zawczasu przygotować wszelkie możliwe dokumenty, które mogą być przydatne podczas wypełniania formularza. Należą do nich przede wszystkim świadectwa potwierdzające posiadane wykształcenie, świadectwa pracy, certyfikaty kursów, rekomendacje poprzednich pracodawców, ewentualne portfolio prac oraz zdjęcie kandydata w formie elektronicznej. Kreator w wersji najprostszej, będzie wymagał jedynie wpisania koniecznych informacji dotyczących osoby poszukującej pracy, a po zakończeniu edycji pozwoli na zapisanie CV na dysku. Generatory działają jednak często również w formie online, gdzie pracodawcy mają dostęp do dokumentów aplikacyjnych poprzez bazy CV. Wtedy dobrym pomysłem jest zeskanowanie i dołączenie do aplikacji dokumentacji dotyczącej wykształcenia, kwalifikacji itd. Dzięki temu rekruter będzie miał szansę od razu zweryfikować prawdziwość podanych informacji.

Strona graficzna CV i listu motywacyjnego
Kreatory CV to narzędzia dające ogromne pole wyboru odnośnie do wyglądu generowanych przez nie dokumentów. Użytkownik ma dostęp do licznych wzorów szablonów i może wśród nich swobodnie wybierać. Istotne jest to, że kreator nie pozwala na pominięcie ogólnie przyjętych, niepisanych standardów dotyczących struktury i strony wizualnej dokumentów aplikacyjnych.

Dlaczego kreator CV jest przydatny?
Możliwość skorzystania z kreatora CV stanowi ogromne ułatwienie podczas żmudnego procesu poszukiwania pracy. Narzędzie to uwzględnia wszelkie wymogi formalne pracodawców i rekruterów odnośnie do wyglądu i treści dokumentów aplikacyjnych. Zdecydowanie powinny rozważyć jego użycie wszystkie osoby poszukujące pracy, bo generator CV to nie tylko oszczędność czasu i nerwów, ale przede wszystkim możliwość wykreowania aplikacji przyciągającej uwagę pracodawcy

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB