Piątek, 5 marca 2021

Jak poprawnie umyć karoserię samochodu Podpowiadamy

2020-10-28 21:25:22 (ost. akt: 2020-10-28 21:26:46) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Poprawne i skuteczne ręczne mycie samochodu to wyzwanie dla niedoświadczonych miłośników czystej karoserii. Trzeba wiedzieć, jak się do tego zabrać i czego użyć, aby efekty były satysfakcjonujące. Sprawdź, czy poprawnie czyścisz auto.

Co będzie Ci potrzebne?

Jeżeli wydaje Ci się, że wystarczy oblać samochód wodą i poczekać aż wyschnie, to jesteś w ogromnym błędzie! Pojawia się więc pytanie – jak poprawnie umyć samochód? Aby właściwie zabrać się do pracy, musisz przygotować niezbędne akcesoria i środki czystości:

• wiadro,
• dużą gąbkę,
• wąż ogrodowy (myjkę ciśnieniową),
• szampon do samochodu,
• szczotkę do mycia auta,
• ściereczki z mikrofibry,
• wosk do samochodu.

Wymienione artykuły to absolutnie podstawowe gadżety, bez których mycie samochodu się nie powiedzie. Jeżeli chcesz jeszcze dokładniej zająć się wyglądem zewnętrznym swojego auta, możesz zainwestować chociażby w czernidło do opon oraz specyfik do czyszczenia felg. Pamiętaj, że zwykłe środki czystości lub detergenty nie zdadzą egzaminu na lakierze – najlepiej od razu zainwestować w profesjonalne kosmetyki do mycia samochodu.

https://m.wm.pl/2020/10/orig/lance-asper-n9pf2j656aq-unsplash-656225.jpg

Odpowiednie miejsce ma znaczenie

Częstym wyborem miejsca na samodzielne mycie samochodu jest obszar szczególnie nasłoneczniony. Niestety, nie jest to dobry wybór – bezpośrednie działanie słońca nie jest odpowiednie dla lakieru. Jest to też duże utrudnienie – ze względu na bardzo szybkie parowanie wody oraz wysychanie piany. To wymusza ciągłe namaczanie pojazdu, co po którymś razie z kolei staje się uciążliwe. Lepiej wybrać miejsce zacienione. Dobrze też, aby samochód stał na twardym podłożu. Unikaj stawiania pojazdu na trawie, która pod wpływem wody namoknie i cały teren wokół będzie błotem.

Pamiętaj o płukaniu!

Jak myć samochód? Cały proces mycia rozpocznij od spłukania samochodu. Zrób to niezwykle dokładnie – spróbuj dostać się do wszystkich zakamarków i zagięć karoserii. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że pozbędziesz się zalegającego tam kurzu oraz brudu. Całą karoserię płucz tak, aby przed przystąpieniem do właściwego mycia była ona mocno namoczona. Pod żadnym pozorem nie przykładaj gąbki do suchego lakieru.

https://m.wm.pl/2020/10/orig/grahame-jenkins-p7tai9p7h-s-unsplash-656227.jpg

Czas rozpocząć właściwe mycie

Solidnie namocz gąbkę i umyj auto, zaczynając od dachu, a następnie spłucz wodą. Powtarzaj te czynności w przypadku każdego boku samochodu – zaczynając od góry do dołu, w kolejności dach, boki, maska i tył. Twojej uwadze nie mogą umknąć opony, na których gromadzi się naprawdę dużo brudu i kurzu. Zróbmy to jednak na końcu. Jeśli samochód był bardzo zabrudzony, wymień w międzyczasie wodę na świeżą, po czym powtórz wcześniej wykonywane czynności – czyli namaczanie, mycie, spłukiwanie.

Wytrzyj samochód do sucha

Nie czekaj, aż pojazd sam wyschnie – użyj do tego ścierki z mikrofibry i zrób to własnoręcznie. Lakier pozostawiony do samoistnego wyschnięcia będzie miał zacieki z wody. Zwłaszcza jeśli jest ciemny. Woda, choć czysta, nie jest demineralizowana, więc to normalne, że na karoserii pojawiają się zacieki. Teraz czas na woskowanie, które nie tylko nabłyszcza i sprawia, że lakier wygląda atrakcyjnie, ale również chroni go przed matowieniem i warunkami atmosferycznymi.

Regularne czyszczenie karoserii Twojego samochodu nie tylko zapewni mu fantastyczny wygląd, ale również uchroni go przed korozją i innymi zniszczeniami lakieru.
Partnerem wpisu jest Nano Clinic https://nanoclinic.pl/ Auto Spa w Olsztynie

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB