Wtorek, 29 listopada 2022

Tiry, drogi, Park Jakubowy. Z czym się borykają mieszkańcy

2013-03-06 17:17:54 (ost. akt: 2013-03-06 16:40:40)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Beata Szymańska— Jak będzie trzeba, to wyjdziemy na ulicę protestować. Gdy wyjdzie tysiąc osób i będziemy co pół minuty przechodzić przez pasy, to może w końcu ktoś nas wysłucha — mówili mieszkańcy os. Wojska Polskiego podczas spotkania z Piotrem Grzymowiczem.

We wtorek odbyło się spotkanie mieszkańców osiedla Wojska Polskiego z prezydentem Piotrem Grzymowiczem. Mieszkańcy przedstawili szereg spraw, które ich dotykają. Począwszy od zbyt małej ilości miejsc parkingowych po przebudowę alei Wojska Polskiego.— Jesteśmy zapomnianą częścią miasta. A co stanowi o atrakcyjności Olsztyna? Właśnie takie enklawy jak Zatorze i Wojska Polskiego. To części pięknych, starych dzielnic, a one niszczeją. Powinny być pielęgnowane, bo to one stanowią o charakterze miasta — mówili mieszkańcy.Stop tirom


Mieszkańcy, podobnie jak ci z Zatorze, narzekali na tiry jeżdżące pod ich oknami.
— W moim mieszkaniu nie da się spać. Jest tak głośno, gdy przejeżdżają tiry. Nikt o nas nie dba, a na Limanowskiego mają nową nawierzchnię, nowe okna.
— Na ulicy Rataja jest niebezpiecznie. To wąska uliczka, a pędzą nią wielkie tiry. Gdy z naprzeciwka jedzie samochód osobowy, to nie ma miejsca, by swobodnie się wyminąć.

— Jak będzie trzeba to wyjdziemy na ulicę protestować. Jak wyjdzie tysiąc osób i będziemy co pół minuty przechodzić przez pasy, to może w końcu ktoś nas wysłucha.


— Obwodnica jest priorytetem tak samo dla państwa jak i dla nas — odpowiadał na wszystkie uwagi prezydent Piotr Grzymowicz.
 — Nadal nie wiadomo, ile będziemy czekać na obwodnicę, nie dziwię się, że mieszkańcy są już zniecierpliwieni.

Problemów jest wieleMieszkańcy mają też wątpliwości, co do ustawy śmieciowej.

— Już teraz podrzucają nam śmieci. Sam widziałem jak jednego dnia trzy razy podjeżdżało auto i zostawiało pod naszym śmietnikiem meble — opowiada jeden z mieszkańców. — Czemu mamy płacić za cudze śmieci?

Wiele emocji wzbudza też sprawa rewitalizacji Parku Jakubowo.

— Jest zaniedbany do granic możliwości. Powołajmy komisję, zróbmy przegląd parku i zastanówmy się co można w nim zrobić — proponowali mieszkańcy.

— Staramy się o pozyskanie środków na rewitalizację z Programu Rozwoju Polski Wschodniej — zapewniała wiceprezydent miasta Halina Zaborowska-Boruch.
sys

Kto jest Kim - Kto.wm.pl

Piotr Grzymowicz

Ocena: 73.22% (366 głosów)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB