Wtorek, 29 listopada 2022

Młodzi na scenie, czyli "Zwierciadła" już trwają

2013-03-13 18:09:53 (ost. akt: 2013-03-13 20:40:52)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Wojciech Benedyktowicz

— Jest w dechę! Atmosfera w Bursie jest świetna, udziela nam się to. Dzięki temu wyjdziemy na scenę z uśmiechami i pozytywnym nastawieniem — mówi Patryk Nowak z Teatru 30 minut z Ełku.

Pierwszy dzień Spotkań Teatralnych „Zwierciadła” za nami. Na scenie w Bursie nr 3 zaprezentowało się sześć młodzieżowych grup teatralnych. Wystąpiła m.in. grupa „Faux pas” z I LO w Olsztynie. Przedstawili fragment „III części Dziadów” A. Mickiewicza.
— „Dziady” wydają nam się kontrowersyjne, szczególnie część którą przedstawiamy, gdzie są dwa egzorcyzmy — mówi Radek Pindor, z grupy „Faux pas”. — Wydaje nam się to adekwatne do dzisiejszych kontrowersyjnych czasów.

Przyjdźcie do Bursy


Kolejny dzień festiwalu przed nami.
— W czwartek czeka nas wiele atrakcji — mówi Justyna Rudnicka, organizatorka „Zwierciadeł”. — Oprócz pięciu przedstawień konkursowych odbędzie się spotkanie z aktorem, Piotrem Burczykiem. Bardzo cieszymy się, że zgodził się wziąć udział w naszym festiwalu jako gość specjalny. Będzie też projekcja filmu o przygotowaniach do „Zwierciadeł”, który reżyserował Darren Douglas. W film postanowiliśmy wpleść scenki z niemych filmów lat 20. i 30., ponieważ tematem przewodnim festiwalu są właśnie lata międzywojenne. Premiera odbędzie się w czwartek o godz. 13 na świetlicy. O godz. 18 odbędzie się finałowa gala, na której poznamy zwycięzców festiwalu.

Huczy jak w ulu


— To jedyna taka impreza, którą organizuje od początku do końca młodzież. Ja jedynie to spinam. — Agnieszka Ogonowska, koordynatorka projektu. — Dzięki temu zobaczą jak to jest organizować takie wydarzenie, zapraszać osoby do jury, do prowadzenia warsztatów, to cenne doświadczenia.
— Organizowanie „Zwierciadeł” to dobra zabawa, chociaż dużo czasu trzeba temu poświęcić — mówi Justyna Rudnicka. — Można się przy tym wiele nauczyć. Organizacji czasu, radzenia sobie ze stresem. Kiedy coś wychodzi nie tak, trzeba złapać chwilę oddechu i powiedzieć sobie „będzie dobrze” i spiąć się.

— Mieszkam w Bursie — mówi Jagoda Pabich, uczennica I LO w Olsztynie. — Dziś cały czas ktoś chodzi, coś się dzieje, jest jakiś szum jak w ulu. Panuje wielkie przejęcie. Wszystkie przedstawienia zapowiadają się ciekawie, ale ze szczególną niecierpliwością czekam na musical grupy z Bursy.
— Udział w „Zwierciadłach” to forma większej integracji — mówi Patryk Nowak. — Dodatkowo nowa publika, nowe reakcje, nowi ludzie. To powoduje, że uczymy się nie tylko sztuki teatralnej, ale i siebie nawzajem. Grę aktorską ćwiczę zaledwie od roku, kocham to robić.
Sylwia Sławińska

Program na czwartek
9.00 – 11.00 – Warsztaty dla uczestników
• Tatiana Asmołkowa - ruch sceniczny, kompozycja przestrzeni
• Tomasz Czaplarski - praca z przedmiotem, ruch sceniczny
• Teatr Hoc Loco – improwizacja, wyobraźnia sceniczna
• Justyna Czarnota- krytyka teatralna
11.30 – 12.00 Premiera filmu o „Zwierciadłach” (reż. Darren Douglas)
12.00 - 17.00 – Występy konkursowe:
• „W sieci i inne opowiadania” – grupa z LO i MGOK w Lidzbarku Welskim (’25)
• „Nina” - Koło Teatralne Gimnazjum Akademickiego w Olsztynie
• „List Joli” – internat ZSEiT w Pasłęku (’30)
• „Straszny dwór, czyli upiory szkole” – IM-PRESJA z ZSEiO w Elblągu
• „Winda” – QUO VADIS z Bursy Nr 3 w Olsztynie (’30)
• „Droga życia” - ZSEiT w Pasłęku (’40)
17.00 – 18.00 – Spotkanie z Gościem Festiwalu p. Pawłem Burczykiem
18.00 – Gala „Zwierciadeł”


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. m. #1021839 | 79.162.*.* 13 mar 2013 20:30

    Gdzie moge znalezc informacje dotyczace ulubionej zupy kolegi Radzia, z grupy "Faux Pas"? Pilne. ;_;

    ! - + odpowiedz na ten komentarz