Piątek, 24 marca 2023

Święta bez dodatkowych kalorii. Wygraj karnet do Body Perfect

2013-03-28 09:16:36 (ost. akt: 2013-04-03 16:08:15)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Fotografka Karolina Szczyglewska

— Pamiętajcie, nasz mózg potrzebuje 20 minut, na odczyt informacji z żołądka. Nie przesadzajmy z jedzeniem. Od stołu należy odejść w niedosycie — przypomina Monika Mozol, dietetyk akcji „Odchudzamy Olsztyniaków”, którą prowadzi Body Perfect

Jak nie przytyć w czasie świąt?
— Mówiąc krótko zachowajmy umiar w jedzeniu (śmiech). Zanim zasiądziemy do konsumpcji świątecznych potraw polecam wypić szklankę wody, małymi łykami. To poskromi nasz apetyt i zjemy troszeczkę mniej. Nie należy też popijać jedzenia. Nie tylko wodą, ale i innymi płynami. Popijając połykamy więcej powietrza wraz z pożywieniem. Powietrze połykamy też, gdy rozmawiamy w trakcie jedzenia. Prowadzi to do niestrawności, wzdęć i gazów.

Czego wystrzegać się na świątecznym stole?
— Wielkanoc to święta jaj, jednak nie nakładajmy ich na talerz zbyt dużo. Podobnie z posiłkami mięsnymi. Te grupy produktów bardzo zakwaszają nasz organizm. Takie środowisko sprzyja rozwojowi grzybów Candida w jelicie grubym. Grzyby te, naturalnie bytujące w naszym jelicie, gdy jest ich nadmiar wytwarzają toksyny zatruwając nasz organizm. Objawy zatrucia to: bóle brzucha, bóle głowy, zaparcia, wzdęcia, zgaga.
Zrezygnujmy z majonezu. Do sałatek możemy użyć sosu jogurtowego, który nie obciąży naszego układu pokarmowego. Zalecam umiarkowanie w spożywaniu słodkości. To puste kalorie, bogate w cukry proste, również doskonała pożywka dla grzybów Candida.

Jest coś czego możemy zjeść więcej?
— Więcej zjeść możemy warzyw. Sałatki, ale tylko te bez majonezu. Zielone warzywa przynoszą bardzo wiele korzyści dla naszego organizmu. Oprócz błonnika, składników mineralnych oraz witamin zawierają substancje chroniące nas przed rozwojem komórek nowotworowych. Ponieważ jest zimno, to polecam warzywa na ciepło. Życzę wszystkim na święta dużo, dużo śmiechu, bo śmiech to również masaż dla naszego brzucha.
sys


Dobry humor i zdrowy sen. Sprawdź, co radzi Paweł Michalski instruktor siłowni i kettlebells w Body Perfect, który prowadzi akcję „Odchudzamy olsztyniaków”.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB