Piątek, 24 marca 2023

Naucz się zdrowo odżywiać i zdobądź karnet na ćwiczenia

2013-04-04 08:00:00 (ost. akt: 2013-04-04 12:01:09)

Podziel się:

Autor zdjęcia: stockfreeimages.com

O błędach żywieniowych popełnianych przez Polaków i składnikach zdrowej diety mówi dietetyk, która poprowadzi warsztaty podczas akcji „Odchudzamy olsztyniaków”. Przyjdź 6 kwietnia o godz. 13 do Body Perfect.

Polacy mają pojęcie o zdrowej diecie?
— Rośnie świadomość społeczna dotycząca zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej jako profilaktyki chorób cywilizacyjnych, m.in. otyłości czy cukrzycy. Niestety, wciąż głównym źródłem informacji o żywieniu w naszym kraju są kolorowe czasopisma, programy telewizyjne i celebryci-dietetycy. Szukając rozwiązań na to, by odżywiać się zdrowo najlepiej korzystać z publikacji naukowych. Dobrym źródłem informacji są kampanie prozdrowotne, a najlepiej słuchać rad profesjonalistów.

Jakie są składniki zdrowej diety?
— Dieta musi być zbilansowana i zawierać wszystkie składniki odżywcze. 55% powinny stanowić węglowodany, m.in. pełnoziarniste pieczywo, makarony, kasze, nasiona roślin strączkowych, warzywa i owoce. Kolejne 30% to tłuszcze. Ich źródłem powinny być oleje roślinne, orzechy i nasiona, a także ryby bogate w kwasy tłuszczowe omega 3. Około 15 % zapotrzebowania energetycznego powinno stanowić białko, czyli nabiał, jaja, chude mięso, ryby, owoce morza. Urozmaicona dieta pozwoli pokryć zapotrzebowanie na niezbędne składniki mineralne, witaminy i antyoksydanty.

Jakie błędy żywieniowe popełniamy najczęściej?
— Nie jemy regularnie, zapominamy o śniadaniu, które powinno być najważniejszym posiłkiem. Wśród grzechów głównych jest również spożywanie żywości wysokoprzetworzonej i picie słodkich napojów. W ciągu dnia powinniśmy jeść pięćmałych posiłków co trzy, cztery godziny. Dzięki temu nie dopadnie nasz wilczy głód.

Bezpłatne warsztaty zdrowego odżywiania akcji „Odchudzamy olsztyniaków” w Body Perfect. Zapisy i informacje w recepcji klubu i pod numerem 89 612 97 97. Liczba miejsc ograniczona.
Dołącz do odchudzających się olsztyniaków i zobacz piramidy.
Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Odchudź się i ty!
Chcesz schudnąć i zobaczyć piramidy? Zgłoś się do Body Perfect. Biorąc udział w naszym konkursie, możecie wygrać wejściówki upoważniające do dwóch wejść do Body Perfect. Aby je zdobyć wystarczy wysłać sms-a o treści: no.oo.x, gdzie w miejsce x należy napisać dlaczego to właśnie Ty powinieneś wziąć udział w akcji „Odchudzamy Olsztyniaków”. Sms wysyłajcie na numer 7248 od godz. 9 w czwartek, 4 kwietnia do godz. 20 w poniedziałek, 8 kwietnia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB