Czwartek, 6 października 2022

Czas na Kortowiadę. W czwartek parada. Co czeka kierowców?

2013-05-22 19:07:28 (ost. akt: 2013-05-23 13:30:49)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Paweł Kicowski

W czwartek ulicami Olsztyna przejdą studenci. Tego dnia rozpoczyna się Kortowiada. Olsztyn na początek czeka parada, a kierowców i pasażerów miejskiej komunikacji - utrudnienia. Ale nie narzekajmy...

Przed nami największa studencka impreza - Kortowiada. Tradycyjnie zacznie się ona paradą, podczas której żacy przemaszerują ulicami Olsztyna.

Jak będzie wyglądała tegoroczna parada studencka w Olsztynie? Studenci ruszą o godz. 10.30 z parkingu przy hali Urania przejdą aleją Piłsudskiego. Około 11.15 na placu Jana Pawła II odbiorą z rąk Piotra Grzymowicza, prezydenta Olsztyna klucze do bram miasta.

Następnie ominą starówkę i przejdą ulicami Olsztyna aż do Kortowa, gdzie Ryszard Górecki, rektor UWM przekaże im klucze do miasteczka akademickiego.

Trasa parady:
początek: parking obok Hali Urania
- aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego
- ul: Seweryna Pieniężnego
- ul: Feliksa Szrajbera
- ul: Alojzego Śliwy
- aleja Warszawska
wejście na teren kampusu UWM w Olsztynie
- ul. J. Heweliusza
- ul. M. Oczapowskiego
- ul. B. Dybowskiego
koniec: parking przed Centrum Szkoleniowo – Konferencyjnym UWM w Olsztynie, na którym zaraz po przybyciu parady rozpoczną się wybory Miss Wenus. Zobacz kandydatki!

Co czeka wówczas kierowców? Muszą się liczyć z utrudnieniami, gdyż podczas parady ulice mogą być nieprzejezdne. Poza tym ZKM Olsztyn informuje, że od godz. ok. 10.30 do godz. ok. 14.30 na trasie od al. Piłsudskiego do al. Warszawskiej mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. W przypadku długotrwałego braku możliwości przejazdu ulicami autobusy linii:

- 1, 3, 5, 10, 16, 17, 20, 22, 24, 25, 27, 34, 36 będą oczekiwać na przywrócenie ruchu;

- 6, 7, 9, 11, 13, 15, 28 będą kierowane na trasy objazdowe przebiegające najbliższymi równoległymi ciągami komunikacyjnymi.

Na wszystkich tych liniach należy spodziewać się opóźnień w kursowaniu. W przypadku wprowadzenia objazdów na trasach objazdowych będą obowiązywały wszystkie przystanki znajdujące się na drodze przejazdu jako przystanki stałe.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB