Czwartek, 29 września 2022

Uczciwość w Olsztynie! Ależ oczywiście!

2013-06-21 14:00:00 (ost. akt: 2013-06-24 08:57:07)

Podziel się:

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Jeden z mieszkańców Olsztyna może mówić o szczęściu, że jego sąsiedzi - mieszkańcy osiedla przy ul. Augustowskiej są tak uczciwi.

W poniedziałek wieczorem wracając ze sklepu z dzieckiem zaszedł na chwilę na plac zabaw i przez roztargnienie pozostawił portfel z dowodem osobistym, prawem jazdy, kartami płatniczymi oraz gotówką. Następnego dnia, kiedy zorientował się, że nie ma portfela zaczął działać rozwieszając informacje z prośbą o jego zwrot, a dla uczciwego znalazcy obiecał nagrodę.

Jednak to było niepotrzebne, gdyż zguba znajdowała się u policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.
- We wtorek rano 7-letnia Maja i 5-letni Michał, rodzeństwo mieszkające przy tej samej ulicy, co właściciel portfela idąc do przedszkola zaszli na plac zabaw, gdzie znaleźli wartościowy przedmiot i przekazali go swojej mamie. Pani Katarzyna nauczycielka z jednej z olsztyńskich szkół wraz z dziećmi natychmiast przekazała zgubę funkcjonariuszom - informują policjanci.

Za swoją uczciwość i godną naśladowania postawę pani Katarzyna, a w szczególności Maja i Michał w najbliższym czasie zostaną wyróżnieni przez Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie.
KWP Olsztyn

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB