środa, 1 lutego 2023

Olsztynianin: Zbudowano podjazd, lecz potrzebna jest poprawka

2013-09-11 12:17:00 (ost. akt: 2013-09-11 12:18:24)

Autor zdjęcia: Internauta

Podziel się:

Niepełnosprawni, a w szczególności posługujący się na co dzień wózkami są otoczeni specjalną ochroną. Z myślą o osobach niepełnosprawnych buduje się oznakowane miejsca parkingowe, podjazdy.

Na osiedlu Kormoran SM Pojezierze robota wre. Robotnicy budują ścieżki. Podczas projektowania przestrzeni publicznych pomyślano o osobach, dla których wózek jest podstawowym środkiem transportu.

Większość alejek jest przystosowana dla niepełnosprawnych. Przy budynku przy Wyszyńskiego 4 zbudowano piękny podjazd dla osoby niepełnosprawnej. Łączy się on ze ścieżka spacerową. Niestety, budowniczy popełnili drobny błąd? Podjazd kończy się kilka metrów przed chodnikiem (ul. Wyszyńskiego), gdzie wyznaczono niepełnosprawnemu "Stanowisko dojazdu do budynku".

Na moje pytanie do panów, którzy pracowali - kończyli zabudowę, dlaczego nie wyłożono do końca podjazdu polbrukiem? Znacząco wzruszyli ramionami odpowiadając, że ten kawałek gruntu nie należy do Pojezierza. Sprawdziłem w administracji osiedla, niezabudowany kawałek podjazdu leży w zasobach gruntowych spółdzielni.

Mieszkańcy osiedla mają nadzieję, że nadzór administracji spowoduje usunięcie „niedoróbki”
-spacerowicz


Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. z kormorana #1195382 | 81.190.*.* 11 wrz 2013 17:01

    AdministracjO czy Ci nie wstyd?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz