środa, 1 lutego 2023

Dobromiejscy rolnicy świętowali w Głotowie

2013-09-19 09:00:00 (ost. akt: 2013-09-19 10:51:43)

Podziel się:

W najbliższą niedzielę w Olsztynku odbędą się dożynki wojewódzkie. Zanim jednak dowiemy się, który powiat tworzy najpiękniejsze wieńce z kłosów, rywalizacja na wyplatanie odbyła się na poziomie gminnym. Dobromiejscy rolnicy świętowali w Głotowie.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą i procesją po zabytkowej kalwarii, które poprowadził arcybiskup senior Edmund Piszcz. Następnie zgromadzeni licznie na parkingu koło kalwarii mogli się oddać temu, co w dożynkach najlepsze, czyli doskonałej zabawie i odkrywaniu wiejskich smaków.

Pod sceną piętrzyły się prawdziwe arcydzieła sztuki dożynkowej. Uznano, że najpiękniejszy wieniec przygotowali rolnicy z Podleśnej, którzy wyprzedzili Nową Wieś Małą i Głotowo. Z kolei najlepsze stoiska przygotowały wsie: Praslity, Cerkiewnik i Knopin Osada. Bly też nagrody indywidualne za najlepszy chleb (Izabela Mańkowska), smalec (Edward Bielawski), miód (Halina Wesołowska) i ogórki kiszone (Regina Wysocka).

Podczas dożynek nie zabrakło również zabaw i rozmów w namiocie „Naszego Olsztyniaka”. To u nas dzieci malowały dożynki, jesień i Dobre Miasto. Ich prace docenialiśmy smakowicie upominkami od piekarni Cymes, a wy możecie je podziwiać na naszej stronie.
sza


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB