Wtorek, 26 września 2023

Zdjęcia młodych w barczewskiej Synagodze

2013-10-01 12:57:45 (ost. akt: 2013-10-01 13:06:27)

Autor zdjęcia: Organizatorzy

Podziel się:

Kreatywne spojrzenie na świat. Ambitna i twórcza młodzież. Piękno Południowej Warmii. To wszystko w jednym miejscu!

W Galerii Sztuki Synagoga w Barczewie odbył się wernisaż wystawy zdjęć wykonanych przez młodzież uczestniczącą w warsztatach fotograficznych pt. „Piękno wokół mnie”.

Od maja młodzi pasjonaci fotografii zgłębiali wiedzę na temat tajników profesjonalnie wykonanych zdjęć, uczyli się innego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość podczas zajęć w plenerze, a także sami mierzyli się z obiektywem aparatu próbując uchwycić piękno w tym, co mijamy na co dzień. Dzięki warsztatom młodzież z Barczewa, Purdy, Olsztynka, Sorkwit, Kolna i Czerwonki aktywnie spędziła czas wolny, nabyła nowe umiejętności, rozwinęła swoje zainteresowania i pasje. Odkryła także malownicze zakątki Południowej Warmii, poznała jej walory przyrodnicze i bogate dziedzictwo historyczne. Każdy uczestnik miał możliwość wyrażenia siebie poprzez fotografię.

Na wernisażu zaprezentowano 28 kreatywnych spojrzeń, z których jury w składzie: Tomasz Piłat – Prezes Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie “Południowa Warmia”, Aneta Janikowska – Animator w LGD „Południowa Warmia” i Witold Mierzejewski – fotograf, wyłoniło najlepsze, co nie było łatwe biorąc pod uwagę wysoki poziom zdjęć wykonanych przez młodzież, które nierzadko dorównywały tym profesjonalnym. Młodzi zachwycili nie tylko jurorów, ale swoimi pracami wzbudzili w wielu refleksję o niezwykłości miejsca, w którym mieszkamy, rozwijamy się, pracujemy. Bez wątpienia młodzież wiejska ma swoje pasje! Jest zdolna i kreatyna!


Trzy najlepsze fotografie zdaniem jury to zdjęcia wykonane przez:
Przemka Kurka, uczestnika warsztatów w Kolnie (I miejsce)
Rozalię Solińską, uczestniczkę warsztatów w Purdzie (II miejsce)
Kasię Marel, uczestniczkę warsztatów w Barczewie (III miejsce)

Ponadto wyróżnienia otrzymały fotografie wykonane przez:
Kasię Dalkowską, uczestniczkę warsztatów w Kolnie
Olę Szpakowską, uczestniczkę warsztatów w Barczewie (I grupa)
Zuzię Orłowską, uczestniczkę warsztatów w Sorkwitach
Rozalię Wojszel, uczestniczkę warsztatów w Barczewie (II grupa)
Martę Iwanowicz, uczestniczkę warsztatów w Olsztynku
Sarę Słubik, uczestniczkę warsztatów w Purdzie
Dominikę Chamyga, uczestniczkę warsztatów w Czerwonce

Oprócz prac młodzieży na wystawie zagościły również prace instruktorów prowadzących warsztaty – Anny Wojszel i Witolda Mierzejewskiego.
- Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty, najlepsi dyplomy i nagrody: bogato ilustrowane książki o fotografii, poradniki, ramki do zdjęć, albumy i nośniki pamięci, by mieli gdzie gromadzić wykonywane zdjęcia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów - twierdzą organizatorzy.

Wystawę można oglądać w Galerii Sztuki SYNAGOGA w Barczewie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB