Sobota, 3 czerwca 2023

Film o Wałęsie czy Labirynt. Czas wybrać się do kina

2013-10-03 11:00:00 (ost. akt: 2013-10-03 11:14:45)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Helios Olsztyn

Od piątku w kinach długo oczekiwany film Andrzeja Wajdy „Wałęsa. Człowiek z nadziei”. To polski kandydat do Oscara, a więc pozycja obowiązkowa.

Aby dostać jeden bilet do kina, należy wysłać w czwartek w godz. 11-20 sms z uzasadnieniem. Dokończcie wypowiedź: Chcę otrzymać bilet, ponieważ... Wyślij sms pod numer 7248. W miejsce „x“ należy wpisać swoje uzasadnienie. Koszt sms-a to 2, 46 z VAT. Bilety do wykorzystania od poniedziałku do czwartku.

Wałęsa. Człowiek z nadziei
Lech Wałęsa miał 37 lat, kiedy tworzył historię. 14 sierpnia 1980 roku wspiął się na bramę Stoczni Gdańskiej i zwrócił się do strajkujących kolegów. W ten sposób stanął na czele rewolty, która ogarnęła całą Polskę i doprowadziła do powstania „Solidarności”. Do kin wchodzi opowieść Andrzeja Wajdy o współzałożycielu „Solidarności”. Na łamach „Die Welt” Wałęsa mówi: „byłem ambitny, ale nigdy nie uważałem siebie za bohatera. Kiedy teraz spada moja popularność w Polsce i jestem znów atakowany, ręka mnie swędzi, aby znów coś sprowokować”. Polski kandydat do Oscara — „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy będzie pokazywany na festiwalach na całym świecie, m.in. na festiwalu w Rio de Janeiro i Londynie. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” zamyka tryptyk, w skład którego wchodzą również głośne filmy „Człowiek z marmuru” i „Człowiek z żelaza”.
Helios
2 bilety
SMS: Należy wysłać sms z uzasadnieniem o treści no.kino1.x pod numer 7248

Labirynt
Najnowsze dzieło reżysera „Pogorzeliska” zbiera entuzjastyczne recenzje. „Wciąga niczym wodny wir już od pierwszych minut” — piszą krytycy o najnowszych dramacie z Hugh Jackmanem w roli głównej. Obraz w reżyserii Denisa Villeneuve stał się przebojem za oceanem. „Labirynt” to thriller psychologiczny, w którym ojciec walczy o porwaną córkę. Jak daleko posunie się, by chronić swoją rodzinę?
Helios
2 bilety
SMS: Należy wysłać sms z uzasadnieniem o treści no.kino2.x pod numer 7248

Królowie Lata
Akcja obrazu „Królowie Lata” toczy się w niewielkim miasteczku, w którym rządzą nuda i fałsz drobnomieszczańskich konwenansów. Nastoletni bohaterowie nie znoszą swoich rodziców. Znajdują swój sposób na ucieczkę od terroru — budują domek w lesie. To po części bajka, a po części nostalgiczna podróż reżysera do czasów młodości.
Awangarda
1 bilet
SMS: Należy wysłać sms z uzasadnieniem o treści no.kino3.x pod numer 7248

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB