środa, 1 lutego 2023

Przekaż Misia dla Rysia. Pomóż najmłodszym

2013-11-11 12:00:00 (ost. akt: 2013-11-08 17:31:00)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Podziel się:

Tak niewiele trzeba, by potrzebującym maluchom sprawić radość. Ty też możesz mieć w tym swój udział. Weź udział w piątej edycji akcji charytatywnej „Przekaż misia dla Rysia”, która odbywa się w Biskupcu.

Najmłodsi przekazują swoje własne pluszaki, a dorośli kupują słodycze. Dziś akcja zaczyna być znana w całej Polsce. Rodzina z południa Polski już zapewniła, że wyśle całą paczkę zabawek. Kiedy pięć lat temu Biskupiecki Dom Kultury oraz biskupiecki Caritas Biskupiec zorganizowali zbiórkę paczek dla dzieci w regionie zebrali ich 80. W ubiegłym roku udało się uszczęśliwić setkę dzieci z Biskupca i okolic.

W paczkach znalazły się zabawki, ale również słodycze, które w ubiegłym roku ufundował dyrektor BDK-u oraz Elżbieta Samorajczyk, burmistrz Biskupca.
— Czekamy na zabawki, nie tylko pluszowe. Mogą to być też puzzle — niekoniecznie nowe, ale ważne by były kompletne. Z zebranych darów zarobimy paczki, które potem w czasie zabawy choinkowej przekaże najmłodszym Mikołaj — opowiada Andrzej Staszak z BDK-u, pomysłodawca akcji. — Cieszymy się, że nasz pomysł spotyka się z odzewem mieszkańców. Czekamy także i w tym roku i liczymy na to, że się nie zawiedziemy.

Dary można przynosić do Biskupieckiego Domu Kultury (zabawki w dobrym stanie) do 17 grudnia. Informacje: 89 7152695.
Kajot

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kruk #1241942 | 89.228.*.* 11 lis 2013 13:14

    Akcja pozytywna Ale BDK w Biskupcu cieniutki. Kasa z gminy na BDK potężna a efektów jak na lekarstwo

    ! - + odpowiedz na ten komentarz