środa, 29 listopada 2023

Olsztynianie o WOŚP. Czy warto brać udział w finale?

2014-01-12 12:00:00 (ost. akt: 2014-01-10 17:32:56)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Podziel się:

Dlaczego warto wziąć udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Ewa Kraszewska-Witalska, mama 8-letniej Aleksandry i 7-letniego Michała
— Dzieci bardzo mocno przygotowywały się do kiermaszu w swojej szkole, z którego dochód był przekazywany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ola namalowała przepiękny obraz olejny z kwiatami, wykonała też cudowne decoupage. Ja wylicytowałam obraz artystki, na co dzień nauczycielki Oli — Marty Wasilewskiej-Frągnowskiej. Dzieci żyją finałem WOŚP. Ola ostatnio usłyszała w radiu, że pilnie poszukiwani są krwiodawcy. Kiedy dowiedziała się, że jest na oddawanie krwi zbyt mała zapytała: a ty już to zrobiłaś? Nie ma więc wątpliwości, że trzeba pomagać i wziąć udział w finale.

Szymon Lewicki, tata 7-letniego Mateusza
— O tym, że WOŚP jest naprawdę wyjątkową i dobrą inicjatywą świadczy fakt, że ma już tyle lat. Nie ma w Polsce podobnego wydarzenia, które tak długo trwa, a ludzie wciąż chętnie w nim uczestniczą. To ewenement. A jak przekonać sceptyków? Myślę, że nie jest to konieczne. Albo się chce, albo nie. Jeśli ktoś czuje taką potrzebę — pomaga.


Aneta Domańska, koordynator orkiestrowych działań w Społecznym Zespole Przedszkolno-Szkolnym nr 101
— W naszej szkole udało się zaszczepić ideę Orkiestry. Tworzymy prace w szkole, ale nauczyciele zawsze oferują również coś od siebie. Nasze dzieci często biorą udział w akcjach społecznych i nauczyły się pomagać. Dla nich jest to część szkolnego życia. Jak przekonać sceptyków? Moim zdaniem nie powinno oceniać się ludzi, którzy pomagają. Zebrane pieniądze trafiają do ludzi potrzebujących wsparcia. A wspierać potrzebujących trzeba zawsze i o tym nie trzeba nikogo przekonywać.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB