Wtorek, 26 września 2023

To inicjatywy przyjazne rodzinie

2014-04-07 13:16:57 (ost. akt: 2014-06-06 10:39:50)

Autor zdjęcia: pk/Archiwum

Podziel się:

Doceńcie z nami tych, którzy dbają o rodzinę. Stwórzmy listę miejsc przyjaznych rodzinie, a także doceńmy inicjatywy i ludzi, dzięki którym rodzinie żyje się lepiej. Trwa Rodzinny plebiscyt „Naszego Olsztyniaka”. Dziś prezentujemy zgłoszenia w kategorii inicjatywa przyjazna rodzinie.

Laureatów, których odznaczymy podczas naszej imprezy, która została włączona w obchody tegorocznych Dni Rodziny na Warmii i Mazurach, wybierze kapituła, ale swoją nagrodę przyznają też czytelnicy i internauci. Pierwsze zgłoszenia już napływają.

Wy także macie szansę zgłosić swoje propozycje. Przyjmujemy kandydatury w trzech kategoriach: firma przyjazna rodzinie, inicjatywa przyjazna rodzinie oraz przyjaciel rodziny. Wysyłajcie je na adres: poczta@naszolsztyniak.pl, wypełniając formularz, którzy znajdziecie niżej lub też wysyłając list na adres „Nasz Olsztyniak”, ul. Tracka 5, 10-364 Olsztyn.

Jak głosować
Chcesz przyznać 1 głos, wyślij sms z kodem przypisanym przy każdym zgłoszeniu pod numer 71160 (koszt 1,23 zł), 3 głosy - sms pod numer 7248 (2,46 zł), natomiast 5 głosów - sms pod numer 73601 (3,69 zł). Głosowanie trwa do 5 czerwca do godz. 12.


* Warmiński Jarmark Świąteczny
Uzasadnienie: Dzięki niemu i mali i duzi przenoszą się w świat magii
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.20
* Zdrowe, bezpieczne święta
Uzasadnienie: To zabawa mikołajkowa, na którą wraca się co roku.
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.19

* Ostro, Zdrowo, Rockowo
Uzasadnienie: . SMS: no.ipr.18
Impreza dla młodzieży, pokazująca, że można się dobrze bawić bez używek
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.18
* Święto ul. Wilczyńskiego
Uzasadnienie: To wspaniała okazja do integracji rodzin z całych Jarot.
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.17

* Olsztyńska Karta Dużej Rodziny
Uzasadnienie: Wszystkie zamieszkujące w Olsztynie rodziny, w których jest troje i więcej dzieci mogą korzystać z rozmaitych ulg czy darmowych usług w miejskiej komunikacji, w olsztyńskich instytucjach kultury, żłobkach czy obiektach sportowych, a także sklepach czy parkach rozrywki. Wystarczy tylko ta karta i ulga jest gwarantowana w punktach, które ona obejmuje.
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.16


* Święto ulicy Dąbrowszczaków
Uzasadnienie: To jedna z większych rodzinnych imprez w stolicy Warmii i mazur. Tu każdy - mały czy duży - znajdzie coś dla siebie. Atrakcji nie brakuje - koncerty, gry i zabawy, konkursy oraz wielki kiermasz przyciągają na tę ulicę co roku wielu olsztynian i turystów.
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.15* Zawody wędkarskie "Z Rodziną na Ryby" organizowane przez Lokalną Grupę Rybacką Pojezierze Olsztyńskie
Uzasadnienie: Zawody wędkarskie "Z Rodziną na Ryby" to cykl imprez organizowanych od trzech lat na terenach gmin wiejskich. Zawody mają charakter prorodzinny, towarzyski oparty na rywalizacji fair play. Propagują aktywny wypoczynek na łonie natury w gronie najbliższych. Popularyzują również wędkarstwo wśród dzieci i młodzieży jako formę spędzania wolnego czasu poza domem. Zaszczepienie pasji pozwoli na wspólne oddawanie się wędkowaniu a tym samym spędzanie większej ilości czasu z dziećmi.
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.14


* system rodzicielstwa zastępczego w powiecie olsztyńskim
Uzasadnienie: Warto ten system wyróżnić, tym bardziej, że został doceniony przez parę prezydencką Annę i Bronisława Komorowskich. W ich konkursie w kategorii "Rodziny wielodzietne wartością dla wspólnoty lokalnej" powiat olsztyński został wyróżniony właśnie za rozwój systemu rodzicielstwa zastępczego.
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.13


* Gminne Dni Rodziny - Gmina Płoskinia
Uzasadnienie: W ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny, na terenie Gminy Płoskinia rokrocznie odbywają się wspaniałe festyny rodzinne. Dzieci wraz z rodzicami mają okazję wspólnie spędzić czas i świetnie się bawić w tracie cyklu imprez sportowych, zabaw edukacyjnych i zręcznościowych. Dzieci przygotowują programy artystyczne, których treść ma skłaniać do refleksji nad tym jak ważne są więzi rodzinne. Przygotowanie tego typu imprez wymaga współpracy różnych instytucji (szkół, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędu Gminy i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych), a przede wszystkim dzieci i ich rodziców, co sprzyja spajaniu społeczności lokalnej i wzmacnianiu roli rodziny.
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.12


* Piknik w Gryźlinach
Uzasadnienie: Piknik Lotniczy w Gryźlinach to jedna z największych imprez plenerowych w naszym regionie. Co roku odwiedza ją kilkadziesiąt tysięcy osób. Przyjeżdżają tu całe rodziny z kocykami, koszykami i dobrym humorem. Atrakcji też nie brakuje - lotniczych i tych artystycznych.
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.11* Plac zabaw na Jarotach
Uzasadnienie: To największy plac zabaw dla dzieci. Tu najmłodsi miło spędzają czas, a dorośli też odpoczywają.
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.10

* Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny
Uzasadnienie: Inicjatywa ma charakter wojewódzki. Dni Rodziny organizowane są już od 16 lat na przełomie maja i czerwca, aby wspierać jedną z najważniejszych wartości jaką jest rodzina. Trwają ok. 3-4 tygodni. W Dni Rodziny włącza się rokrocznie ponad 80 lokalnych samorządów z terenu naszego województwa. Organizowanych jest ponad 600 różnorodnych przedsięwzięć prorodzinnych. Są to m.in.: spotkania, warsztaty, koncerty, festyny, konkursy: literackie, plastyczne, sportowe ale także: sympozja naukowe, konferencje. Dlatego warto podkreślać, że Dni Rodziny są w sposób szczególny inicjatywą przyjazną rodzinie.
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.9


* Majówka Rotariańska
Uzasadnienie: To majówka lotnicza, która odbywa się na lotnisku Olsztyn-Dajtki. Organizatorzy na czas imprezy zawsze planują wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tu każdy miło spędzi czas. To podniebna wyprawa, która jest w zasięgu ręki każdej rodziny.
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.8* Fundacja "Przyszłość dla Dzieci"
Uzasadnienie: Dzieci są różne. Ciekawskie, rozbiegane, pełne energii. Są i takie, które wymagają leczenia i rehabilitacji. Takimi właśnie opiekuje się Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” założona w 2002 roku przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej”.
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.7* Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce
Uzasadnienie: To stowarzyszenie pomaga dzieciom z autyzmem. Pracownicy podchodzą do nich z sercem. Organizację tworzą nauczyciele, rodzice i opiekunowie dzieci specjalnej troski.
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.6
* Kampania "JAdę, NIE TANKUJĘ"
Uzasadnienie: Akcja, która już od 11 lat wyciąga na rowery młodych, starszych i całe rodziny. W ciągu kilku ciepłych miesięcy można pojechać na wycieczki, wziąć udział w rowerowych podchodach i rajdach na orientację.
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.5* Kinder Party Olsztyn
Uzasadnienie: Kinder Party to pomysł na cyklicznie organizowane spotkania mam i tatusiów z dziećmi. To doskonały pretekst by wyjść do ludzi, by podzielić się swoim doświadczeniem, by zintegrować się z innymi matkami, a dzieci by w tym czasie mogły oddać się zabawie i atrakcjom.
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.4


* akcje organizowane przez Stowarzyszenie "Wspólne Wójtowo"
Uzasadnienie: Jest to organizacja działająca na rzecz integracji lokalnego społeczeństwa sołectwa Wójtowo. Organizuje festyny rodzinne z okazji Dnia Dziecka, pożegnanie lata, kuligi, bale oraz wiele innych akcji dla mieszkańców.
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.3* Olsztyn. Aktywnie!
Uzasadnienie: To ciekawa inicjatywa, w której często biorą całe rodziny. I to w różnych dyscyplinach. W spotkaniach z przewodnikiem towarzyszyła mi babcia, w jeździe na rowerze – tato, a w biegach – mama. Już teraz planujemy, co będziemy robić w tegorocznej edycji akcji, dlatego tez zgłaszam ja do waszego plebiscytu.
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.2* EXTREMAMA party
Uzasadnienie: Uzasadnienie: Extremama party 2014 to cykl imprez skierowanych do całych rodzin. Ich organizatorzy chcą ułatwić rodzicom aktywne spędzanie czasu z dzieckiem, a także pomóc w opiece nad brzdącami, gdy rodzice uprawiają sporty m.in. ekstremalne.
SMS: Należy wysłać sms o treści no.ipr.1


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB