Piątek, 24 marca 2023

Olsztyn czyta w Szpitalu Dziecięcym

2014-05-20 15:38:45 (ost. akt: 2014-05-20 15:44:25)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Olsztyn czyta

W ramach akcji Olsztyn czyta Miejska Biblioteka Publiczna rozpoczyna szukanie miejsc przyjaznych książce pod hasłem TU SIĘ CZYTA.

- Chcemy pokazać je na czytelniczej mapie Olsztyna, by każdy książkolubny mógł w prosty sposób je odnaleźć. Inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na miejsca zarówno publiczne, jak i komercyjne, na instytucje ale też przestrzeń miejską, które łączyć będzie przyjazny stosunek do książki i czytających - informują organizatorzy akcji.

Pierwszą placówką, którą odwiedzą pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie będzie Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy. 21 maja o 15.15 powita jego małych pacjentów Czytuś - sympatyczna maskotka akcji Olsztyn czyta. Opowie w kilku słowach o akcji, a później wysłucha razem z dziećmi jak Hanna Banasiak - aktorka Teatru Lalek - przeczyta kilka utworów autorstwa Ewy Chotomskiej.

Później zaś pojawi się gość specjalny! Ci, którzy pamiętają takie programy dla najmłodszych jak ik-Tak, Fasola, Domowe przedszkole, Młynek z pewnością od razu pomyślą też o Ciotce Klotce! Tak, to właśnie Ewa Chotomska, która była przez wiele lat scenarzystka tych programów i wcielała się w rolę Ciotki Kolotki spotka się z dziećmi.

Jest także autorką tekstów do wielu piosenek dla dzieci, które stały się powszechnie znane, m.in.: Szczotka, pasta, Mydło lubi zabawę, Myj zęby, Moja fantazja.
Pani Ewa ma na swoim koncie również kilka niezwykłych książek dla najmłodszych. Między innymi "Zając Poziomka", "Kuchenny Alfabet w zagadkach" czy "Wiersze pod psem". Prywatnie córka znanej pisarki Wandy Chotomskiej.
UM Olsztyn

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB