środa, 1 lutego 2023

Dni rodziny w Olsztynie i w powiecie

2014-05-22 09:03:33 (ost. akt: 2014-06-03 10:27:15)

Autor zdjęcia: Photoxpress

Podziel się:

Festyny, wykłady, zawody sportowe. Trwają XVI Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny, które odbywają się w tym roku pod hasłem „Rodzina fundamentem życia społecznego”. W bogatym programie każdy znajdzie imprezę dla siebie.

22-23 maja
Olsztyn
Katedra Pedagogiki Społecznej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, od godz. 10
Ogólnopolska konferencja naukowa „Rodzina jako podmiot (?) wparcia”.

24 maja
Olsztyn
Obiekty Sportowe Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Kortowie, w godz. 10-14


Festyn Przedszkola Miejskiego nr 24. W programie mecz pokazowy między rodzicami przedszkolaków a zawodnikami OKS Stomil Olsztyn, turniej piłki nożnej w którym rywalizować będą ojcowie z zaproszonych przedszkoli. Konkurencje sportowe dla rodzin z dziećmi — wioska olimpijska, aerobik dla mam z dziećmi, nauka tańca. w konkursach do wygrania m.in. wejściówki do klubów fitness, słodycze i gadżety.

Olsztyn
Gimnazjum nr 13, godz. 12-16


Festyn „Rodzina źródłem radości”. Występy klubów osiedlowych, pokaz sztuk magicznych Mateusza Jeromina, taekwondo, spinning — maraton „Olsztyn. Aktywnie!”, występ muzyczny zespołu uczniów gimnazjum nr 13, trening zumby, występ Teatru Światło i Cień, pokazy makijażu, stoisko Schroniska dla Zwierząt, gry i zabawy. To także atrakcje kolejnego „Osiedliska Kultury”, m.in. „OsiedLOVE FOTOdesanty”, czyli wystawa osiedlowych fotografów.

29 maja
Olsztyn
Przedszkole Miejskie nr 10, godz. 16

Dni Rodziny połączone z obchodami jubileuszu 65-lecia przedszkola.

Gryźliny
Dom dla Dzieci w Gryźlinach, w godz. 10-18


Obchody Powiatowych Dni Rodziny „Silna aktywna rodzina szansą na godne życie”. W programie występ grupy Mali Bębniarze, zespołu szantowego i kwartetu gitarowego, pokazy sztuk walki w wykonaniu Drużyny Wojów Bolesława Chrobrego z Olsztyna, występy zespołów, konkursy i zabawy. W trakcie imprezy będzie można podziwiać rzeźby wykonane przez uczniów liceum plastycznego w trakcie pleneru rzeźbiarskiego, który odbył się na terenie domu dziecka.

30 maja

Olsztyn
Szkoła Podstawowa nr 9, 16.30-18.30

Festyn Rodzinny — zawody sportowe, występy artystyczne, konkursy z nagrodami.

Barczewo
Przedszkole Miejskie, ul. Słowackiego 7, od godz. 16.30

Festyn rodzinny. W programie występy artystyczne dzieci, program rozrywkowy. Przedszkole organizuje również konkurs „Plakat promujący XVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny”.

Biskupiec
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Biskupcu, godz. 10

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. W programie Marsz Godności, który przejdzie z ulicy Gdańskiej na Plac Wolności, na którym obejrzymy spektakl zespołu Transfuzja oraz uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej i pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej grającej na bębnach. Od godz. 11.15 integracyjny plener przy ul. Gdańskiej i m.in. występ teatralny uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej „Dajcie mi muzykę”, stoiska, prezentacje i warsztaty plenerowe.

31 maja
Olsztyn
Szkoła Podstawowa nr 19, godz. 9.30-15

Piknik „Rodzina kluczem do szczęścia”. W programie turnieje gry, występy artystyczne, rozrywki sportowe na Orliku, pokazy strażackie i ratownictwa medycznego, militaria wojskowe, „Olimpiada sportów dziwnych na wesoło”.


Olsztynek
Szkoła Podstawowa, godz. 9.30-11


Dni Rodziny. W programie występy artystyczne, gry i zabawy oraz konkurencje sportowe dla całych rodzin.

Świątki
Gminna Biblioteka Publiczna, od godz. 14


XVII Gminne Dni Rodziny i Trzeźwości. W programie teatr Kasi Zielińskiej — Gimnazjum w Świątkach, konkursy, zabawy dla dzieci i rodziców, obchody Dnia Matki i Ojca. O godz. 18 msza św. w kościele w Świątkach w intencji trzeźwości rodzin.

5 czerwca

Olsztyn
Szkoła Podstawowa nr 6, godz. 16-19


Festyn rodzinno-sportowy. W programie zabawy sportowe, zawody, występy artystyczne dzieci, grill. Szkoła zorganizowała również wystawę prac uczniów z klas I-III „Portret mojej rodziny”.

8 czerwca
Piknik rodzinny „Naszego Olsztyniaka”, który odbędzie się w Parku Kusocińskiego w Olsztynie. Start godz. 16. Więcej o imprezie.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB