środa, 1 lutego 2023

W niedzielę bądźcie z nami na rodzinnym pikniku!

2014-06-04 12:07:00 (ost. akt: 2014-06-04 12:09:08)

Autor zdjęcia: Grzegorz czykwin/Grzegorz Wadowski

Podziel się:

Najpierw marsz rodzin, a potem dobra zabawa! 8 czerwca musicie być z nami na rodzinnym festynie "Naszego Olsztyniaka" w parku Kusocińskiego. Start godz. 16.

Przygotujcie się na moc atrakcji. 8 czerwca park Kusocińskiego obok pomnika upamiętniającego wizytę św. Jana Pawła II w Olsztynie zamieni się w rodzinne miasteczko. Stworzymy tu strefy dla mam, tatusiów i dla dzieci, by każdy znalazł coś dla siebie i miło spędził czas.

Na początek marsz


Przed festynem olsztyńskimi ulicami przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. To jedna z inicjatyw podkreślających wartość rodziny. W Olsztynie odbywa się już po raz trzeci. Organizatorzy przedsięwzięcia chcą, przypomnieć, że bez stabilnej, silnej rodziny nie rozwija się żadna społeczność lokalna. Inwestycja w rodzinę to inwestycja w rozwój – także naszego miasta. Przed marszem o godz. 13.30 odbędzie się msza święta w katedrze św. Jakuba. Następnie około godz. 14.30 rodziny z Olsztyna i okolic przejdą we wspólnym, radosnym marszu przez Stare Miasto, Wysoką Bramę, ulicą Piłsudskiego, przez plac Solidarności do parku Kusocińskiego. Tu właśnie odbędzie się piknik rodzinny.

Rodziny na pikniku


A atrakcji będzie wiele. Rodziny zmierzą się w rożnych konkurencjach sportowych. Nie zabraknie też tańca, śpiewu czy konkursów plastycznych. Będą też takie, w których trzeba będzie wykazać się refleksem. Jeszcze mało? Na dzieci będą czekać różne gry i zabawy. Będą dmuchańce i zjeżdżalnie. Dorośli mogą liczyć na porady specjalistów. Jedni zadbają o urodę pań, inni zajmą się tatusiami. Zapraszamy też przyszłe i młode mamy. Tu spotkają się z położną, która podpowie im jak radzić sobie z opieką nad niemowlakiem i w sprawach laktacyjnych. Nie zabraknie tez występów artystycznych. Na scenie zobaczymy zespoły Mocni w wierze, Dziecięce Niebo oraz występy dzieci ze Szkoły Yamaha oraz z Przedszkola Artystycznego "Dorotka". Wspólną zabawę poprowadzi Olsztyńska Grupa Wodzirejów.

Statuetki dla przyjaciół


A już teraz możecie docenić tych, dla których rodziny są ważną wartością w życiu. Wspólnie stwórzmy listę miejsc przyjaznych rodzinie, a także doceńmy inicjatywy i ludzi, którzy o rodzinę dbają. Kończy się rodzinny plebiscyt „Naszego Olsztyniaka”. Laureatów wybierze kapituła, ale swoją nagrodę przyznają też czytelnicy i internauci. Według rankingu ze środy z godz. 10 największą liczbę punktów w głosowaniu sms-owym otrzymali Play School z Olsztyna, Andrzej Nakielski, trener oraz Zawody wędkarskie „Z Rodziną na Ryby”.
Głosowanie trwa do 5 czerwca do godz. 12. Najlepsi otrzymają statuetki, które wręczymy właśnie podczas pikniku. Listę zgłoszonych kandydatów znajdziecie tu - kliknij!

Impreza odbywa się w ramach XVI Warmińsko_mazurskich Dni Rodziny pod patronatem Marszałka Województwa Jacka Protasa oraz Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Pierwszej Damy Anny Komorowskiej.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB