Sobota, 3 grudnia 2022

Za nami festyn "Naszego Olsztyniaka" oraz Marsz dla Życia i Rodziny

2014-06-08 23:00:00 (ost. akt: 2015-05-06 14:16:09)

Autor zdjęcia: Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Podziel się:

W niedzielę, 8 czerwca ulicami Olsztyna przeszedł trzeci już Marsz dla Życia i Rodziny. Finał i wielki piknik dla olsztyńskich familii odbył się w Parku Kusocińskiego.

Kto nie był, niech żałuje. Pogoda dopisała, humory również, a w czasie pikniku zaplanowaliśmy rozrywkę dla całych rodzin. Organizatorem Marszu dla Życia i Rodziny był Komitet Organizacyjny Inicjatyw dla Życia i Rodzin w Olsztynie. Rozrywkę rodzinom zapewnił też "Nasz Olsztyniak". W czasie naszego festynu rodzinnego dzieci z zapałem malowały i brały udział w konkursach. Chętnych do zabawy nie brakowało.

- Bardzo cieszy fakt, że w Olsztynie przybywa inicjatyw i imprez dla dzieci. Ten festyn jest też znakomitą okazją ku temu, by dzieci mogły doświadczyć czegoś nowego - ocenił Mariusz Gilas, tata 5-letnich bliźniaczek Oliwii i Julii.
Na scenie wystąpili m.in. uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha, Dziecięce Niebo oraz Mocni w Wierze. Dzieci mogły wyszaleć się na dmuchańcach, trampolinach. Kolejki ustawiały się do konnych przejażdżek.

Mamy i tatusiowie też skorzystali
Dorośli skorzystali z porad profesjonalistów,. O tym, jak m.in. zadbać o cerę przed urlopem mówili specjaliści z branży kosmetycznej oraz wizażystki. Młodzi rodzice chętnie słuchali rad Wiesławy Werner-Zienkiewicz, prowadzącej Szkołę Rodzenia w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie. Można też było skorzystać z porad logopedy.

Piknik rodzinny był jednym z wydarzeń XVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod patronatem Marszałka Województwa Jacka Protasa oraz Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Pierwszej Damy Anny Komorowskiej.

Organizatorzy festynu: "Nasz Olsztyniak" i Komitet Organizacyjny Inicjatyw dla Życia i Rodziny w Olsztynie.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB