środa, 29 listopada 2023

To wystawa specjalnie dla dzieci!

2014-06-13 13:16:26 (ost. akt: 2014-06-13 13:20:51)

Autor zdjęcia: BWA Olsztyn

Podziel się:

W sali kameralnej w BWA trwa obecnie wystawa przeznaczona dla dzieci. Aż do końca lipca oglądać będzie można ilustracje znanych artystów wykonane do książki Marii Konopnickiej "O Krasnoludkach i Sierotce Marysi".

Można również wziąć udział w oprowadzaniu i warsztacie plastycznym przygotowanym przez pracowników BWA. Zapisywać można się pod nr tel: tel. +89 532 80 92
Koszt to 5 zł od dziecka. BWA W cenie jest zwiedzanie wystawy i warsztat. Organizatorzy zapewniają materiały plastyczne.

Dzieci dowiedzą się m.in. na czym polega praca ilustratora książek i jak przedstawiano krasnoludki w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków.
W sali kameralnej jest specjalnie przygotowany do pracy niski stół i dużo kolorowych poduszek. Natomiast autorzy prezentowanych prac to wybitni, uznani w Polsce artyści, laureaci wielu nagród, twórcy znanej w świecie polskiej szkoły ilustracji: Tomasz Borowski, Elżbieta Gaudasińska, Artur Gołębiowski, Hanna Grodzka-Nowak, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Aleksandra Kucharska-Cybuch, Halina Kuźnicka, Bartłomiej Kuźnicki, Jolanta Marcolla, Franciszek Maśluszczak, Aleksandra Michalska-Szwagierczak, Krystyna Michałowska, Marian Nowiński, Bogusław Orliński, Stanisław Ożóg, Małgorzata Sawicka-Woronowicz, Anna Sędziwy, Katarzyna Stanny, Janusz Stanny, Mieczysław Wasilewski, Elżbieta Wasiuczyńska, Zdzisław Witwicki, Joanna Zimowska-Kwak.

Kuratorka wystawy: Maria Grażyna Szpyra
Współpraca: Krasnobrodzki Dom Kultuy


„O krasnoludkach i sierotce Marysi". Ilustracje do baśni Marii Konopnickiej
6 czerwca - 27 lipca 2014, sala kameralna BWA

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB