Piątek, 24 maja 2024

Niemen wciąż ma moc. Mamy bilety na koncert!

2014-07-31 14:28:18 (ost. akt: 2014-07-31 15:11:43)

Autor zdjęcia: Mateusz Otremba

Podziel się:

Był jednym z najważniejszych wokalistów i muzyków polskich XX wieku. Przez dwa dni w Olsztynie wydarzenie, w czasie którego każdy będzie mógł przenieść się do świata niemenowskiej muzyki. Od 1 do 2 sierpnia czekają nas wyjątkowe Dni Niemena.

Od sześciu lat oddajemy hołd pamięci Czesława Niemena, wybitnego artysty, którego z Olsztynem łączyły liczne wątki osobiste i zawodowe. Tym razem jego piosenki usłyszymy m.in. w interpretacji córki mistrza.

Koncert w amfiteatrze


„Dni Niemena” są po to by powspominać, ale też wziąć udział w ważnych artystycznie wydarzeniach. W piątek, 1 sierpnia w amfiteatrze odbędzie się koncert „Niemen mniej znany”. Publiczność usłyszy utwory z dwóch ostatnich studyjnych albumów Czesława Niemena — „Terra deflorata” z 1989 roku oraz ze „Spodchmurykapelusza” z 2001 roku. Nie zabraknie też kilku niemenowskich szlagierów sprzed kilku dekad. W czasie koncertu wystąpi Natalia Niemen, córka artysty oraz Natalia Przybysz, Mietek Szcześniak oraz Igor Herbut. To córka Niemena — Natalia zasłynęła m.in. z brawurowego wykonania szlagieru „Dziwny jest ten świat” w Opolu 2013, w wirtualnym duecie z ojcem. Utwór ten to wciąż aktualny protest-song, który plasuje się na jednym z pierwszych miejsc listy przebojów wszech czasów.

Artysta w kadrze żony


Polecamy też wyjątkową wystawę. Po raz pierwszy w Olsztynie obejrzymy unikatowe zdjęcia Małgorzaty Niemen „Czesław Niemen w obiektywie żony”. To portret prywatny, intymny. Znalazły się tam m.in. wyjątkowe fotografie artysty z rodziną. Gratka dla wszystkich wielbicieli artysty. Dni Niemena są okazją by zainteresować się mniej znanym obliczem Niemena i odkryć na nowo jego twórczość.
Kajot

Dni Niemena
1 sierpnia
• godz. 18, Galeria Rynek MOK — wernisaż fotografii Małgorzaty Niemen „Czesław Niemen w obiektywie żony”
• godz. 20, amfiteatr — koncert „Niemen mniej znany”. Bilety: 20 zł

2 sierpnia
• godz. 16, Galeria Rynek MOK — prelekcja dr Piotra Chlebowskiego o twórczości Czesława Niemena

4 bilety
Aby dostać zaproszenie, należy wysłać sms z uzasadnieniem. Dokończcie wypowiedź: Chcę otrzymać bilet, ponieważ... Wyślij sms o treści no.bilety1.x pod numer 7248. W miejsce „x“ należy wpisać swoje uzasadnienie. Koszt sms-a to 2,46 z VAT. Głosowanie trwa w czwartek w godz. 10-20. Osoby, które otrzymają bilet zostaną o tym powiadomione.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB