środa, 16 czerwca 2021

To będzie muzyczne i aktywne Pożegnanie Lata!

2014-08-22 09:21:19 (ost. akt: 2014-08-22 09:42:11)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

Warsztaty, walka szermiercza, pokazy, malowanie wielkiego obrazu. 30 sierpnia gorąco zapraszamy Pożegnanie Lata z „Gazetą Olsztyńską”. Główną atrakcją będzie Przegląd Muzyczny.

Impreza odbędzie się w godz. 11-14. Mieszkańców Olsztyna zapraszamy na tereny rekreacyjno-sportowe na os. Generałów.
— Cieszę się, że lato w Olsztynie drugi raz z rzędu pożegnamy na naszym obiekcie — stwierdza Andrzej Sztomberski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Kormoran”, która jest właścicielem dwuhektarowego obiektu.
Piknik otworzy Antek „Antek MC” Sulżycki, 7-letni, a zarazem najmłodszy polski raper. Chłopiec z Dobrego Miasta należy do dziecięcego zespołu hiphopowego, stworzonego przez Przemysława „Świdra” Kuśmidra.

Siedem talentów Przeglądu Muzycznego


Główną atrakcją Pożegnania Lata będzie Przegląd Muzyczny. Na scenie o nagrodę główną powalczy siedmioro wykonawców. Mamy już finałową piątkę, wytypowaną przez jurorów. Są to: Julia „Deusjulie” Chuchrowska, Mirek Deredas, Soul's Sound, Nomakeup i Ejtobangla. Trwa także głosowanie na dwóch wykonawców, którzy otrzymają dziką kartę. Głosowanie odbywa się na Facebooku „Gazety Olsztyńskiej” i potrwa do piątku do godz. 18. Partnerem w organizacji przeglądu jest Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, które wspiera przegląd profesjonalnym nagłośnieniem.

Ptasie warsztaty i konkurs


Mnóstwo atrakcji czekać będzie także wokoło sceny. Pracownicy Ptasiej Akademii przy Fundacji Albatros przeprowadzą warsztaty kulinarne dla ptaków oraz... — ...pokażemy jak zrobić eko-karmik i powiemy, czy i czym powinniśmy dokarmiać ptaki w czasie zimowych mrozów — wyjaśnia Ewa Rumińska, weterynarz z Fundacji Albatros.
Pracownicy BWA w Olsztynie również poprowadzą warsztaty. Ich motywem będą przetwory i weki.
— Warsztaty są adresowane do wszystkich, którzy chcą odkryć w sobie kreatywność i przyjemnie spędzić czas — zachęca Joanna Tekla Woźniak z BWA.
Ze swoimi atrakcjami zaprezentuje się także Ośrodek Szkolenia Kierowców Centrum.
— Zorganizujemy konkurs, w którym do wygrania będzie kurs prawa jazdy kategorii B o wartości 1300 złotych — mówi Marlena Sobieska z OSK Centrum.

Pomożemy potrzebującym dzieciom


Odwiedzi nas także Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”, założona przez spółkę Edytor, wydawcę „Gazety Olsztyńskiej”, która m.in. przeprowadzi zbiórkę na leczenie i rehabilitację podopiecznych.
— Chętnie uczestniczymy w tego typu imprezach, ponieważ przychodzą na nie także rodzice z niepełnosprawnymi dziećmi, którzy potrzebują pomocy — mówi Iwona Żochowska, dyrektor zarządzający Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.
Na beli papieru gazetowego namalujemy wielki obraz, chętnym dzieciom pomalujemy twarze w kolorowe wzory, będzie też dmuchana zjeżdżalnia, a w niebo puścimy ogromne bańki mydlane.
Odwiedzą nas także olsztyńscy strażacy i policjanci oraz Piotr Dworak z Centrum Szkolenia Psów „Wychowany pies”.
— Pokażemy psy, przygotowywane do akcji poszukiwawczych — mówi pan Piotr, któremu będą towarzyszyli ratownicy OSP Klebark Wielki.

Szermierka z profesjonalistą


Z szermierzami klubu Hajduczek każdy chętny będzie miał okazję stoczyć walkę na macie.
— Mamy bezpieczny sprzęt do promocji szermierki, a mata ma długość ok. 10 metrów jest zbliżona do wymiarowej maty — mówi Adam Sobczyk, założyciel i trener klubu, absolwent warszawskiej AWF oraz były szablista.
Opiekę medyczną zapewnią ratownicy z Grupy Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie, którzy przeprowadzą też pokaz pierwszej pomocy.
— Będzie można nauczyć się podstawowych czynności ratujących życie, które powinien znać każdy z nas — zachęca Andrzej Karski, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PCK w Olsztynie.

Pary powalczą o wesele


Ale to nie wszystkie atrakcje. Chcecie zobaczyć jak podczas „Pożegnania Lata z Gazetą Olsztyńską” zakochani walczą o wymarzone wesele? Pokibicujcie im! Tego dnia pięć par, które wejdą do wielkiego finału naszego konkursu „Wygraj Wesele” staną w szranki. Przed uczestnikami pięć konkurencji. Będą musieli wykonać z gazet jak najdłuższy welon, panie obrać jabłko, by uzyskać jak najdłuższą skórkę, a panowie wykazać się celnością w rzutach do kosza. Nie zabraknie też testu wiedzy... oczywiście wiedzy o zakochanych typu kto jest śpiochem, kto czyta więcej książek, a kto nie odchodzi od komputera. Największą liczbę głosów otrzyma oczywiście najbardziej zgodna para. To nie wszystkie konkurencje. Reszta niech będzie niespodzianką. Przyjdźcie i kibicujcie. To będzie niesamowita zabawa i dla publiczności, i dla uczestników. A które pary wejdą do wielkiego finału? To okaże się wkrótce. Do 25 sierpnia można się jeszcze zgłaszać do zabawy wysyłając zdjęcie na maila plebiscyty@gazetaolsztynska.pl. Głosowanie smso-we potrwa do 27 sierpnia. Szczegóły plebiscyty.wm.pl
Mateusz Przyborowski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB