środa, 4 października 2023

Wójtowo na kwiatowo, czyli dożynki w gminie

2014-09-04 10:51:39 (ost. akt: 2014-09-04 10:52:25)

Autor zdjęcia: Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Podziel się:

Wrzesień w powiecie to czas wydarzeń związanych ze świętem plonów. W sobotę, 6 września w Wójtowie odbędą się Dożynki gminy Barczewo. Początek o godz. 14.

Święto plonów rozpocznie msza święta, o której oprawę zadba zespół Moderato. Potem odbędzie się część oficjalna, w czasie której nagrody otrzymają najlepsi rolnicy i producenci rolni, a także aktywni mieszkańcy sołectw. Poznamy laureatów konkursu „Poprawa estetyki miasta i obszarów wiejskich na terenie gminy Barczewo, a także plastycznego — „Wieś oczyma dziecka”. Sprawdzimy, które sołectwo przygotuje najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

— Przygotowania idą pełną parą, bo program tegorocznej imprezy będzie naprawdę wyjątkowy. Mieliśmy już Wójtowo na pomidorowo, dyniowo, a teraz czas na kwiatowo. Nie bez powodu, bo nasi mieszkańcy słyną z ukwieconych przydomowych ogródków. Tym razem jednak przyjadą do nas sołectwa z gminy Barczewo, by właśnie u nas świętować dożynki gminne — mówi Beata Jakubiak, prezes stowarzyszenia „Wspólne Wójtowo”, współorganizator wydarzenia. — Mamy dobrych mieszkańców, więc mam nadzieję, że uda nam się zaprezentować Wójtowo z dobrej strony. Oby tylko pogoda i frekwencja nam dopisała.

Uroczystości święta plonów zbiegają się w czasie z ważnym dla miejscowości jubileuszem. Wójtowo w tym roku obchodzi 655 rocznicę lokacji miejscowości. Impreza będzie więc wyjątkowa. Dożynki poprowadzi Walerian Ostrowski. Szykujcie się na prezentację tradycyjnych strojów ludowych i prawdziwie wiejską biesiadę. Będą też zawody z konkurencjami dla młodych, starszych i dzieci. Na najmłodszych czeka m.in. wodny zorbing i wiele atrakcji. Na jedenastu sołeckich stoiskach czekają lokalne przysmaki, m.in. pierogi z rybami. Z pokazem garncarstwa na żywo wystąpi Kaflarni Warmińska. O godz. 20.30 czeka nas występ Teatru Ognia Fuego, a potem wszyscy mogą wziąć udział w nocnej potańcówce.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB