środa, 19 czerwca 2024

Niebo w kolorze latawca

2014-09-25 15:19:33 (ost. akt: 2014-09-26 10:48:49)

Autor zdjęcia: Arch. ŚDS Barka

Podziel się:

Uczestnicy trzeciej Imprezy Integracyjnej „Dmuchawce, latawce, wiatr...” w środę pożegnali lato na olsztyńskim lotnisku na Dajtkach. Było wesoło i kolorowo. Pogoda pozwoliła na to, by na niebie latały latawce.

Prawie 200 osób z zaprzyjaźnionych domów środowiskowych, warsztatów terapii zajęciowej, domów pomocy społecznej, przedszkoli, szkół oraz Centrum Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych z Olsztyna i regionu wspólnie pożegnało lato. Główną atrakcją imprezy było puszczanie własnoręcznie zrobionych latawców. W tym roku uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością. Olsztyńskie niebo ozdobiły latawce o różnorodnych kształtach oraz barwach. Każdy został oceniony przez jury, które brało pod uwagę jego wygląd, wzbicie się latawca w powietrze, a także czas i wysokość lotu. Najlepszym latawcem okazał się model wykonany przez najmłodszych uczestników imprezy – przedszkolaków z Akademii Wychowania Przedszkolnego w Olsztynie. Chętni mogli obejrzeć też film o powstaniu Ziemi w przenośnej kopule-astrolabium z Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium.

- W tym roku niebo ponownie było dla nas łaskawe. Słońce i emocje towarzyszące konkursowi puszczanych latawców to wszystko wpłynęło na miłą atmosferę. To była udana zabawa - mówi jedna z uczestniczek festynu.
- Impreza z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Naszym głównym celem jest integracja społeczności regionu z osobami chorymi i niepełnosprawnymi oraz pokazanie im, że mogą w pełni uczestniczyć w życiu społecznym - mówi Bożena Reda, prezes Stowarzyszenia „Nie lękaj się” - Już dziś mogę powiedzie, że spotykamy się znów za rok.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB