Sobota, 13 lipca 2024

Wielkie święto dużych rodzin w Olsztynie

2014-09-29 13:11:42 (ost. akt: 2014-09-29 13:26:05)

Autor zdjęcia: Photoxpress

Podziel się:

Mamo! Tato! Bierzcie swoje pociechy i idźcie na tę imprezę. Ten dzień będzie dla was! Już 11 października w Olsztynie odbędzie się Dzień Dużej Rodziny!

Będzie kolorowo i wesoło. Każdy znajdzie coś dla siebie! Nie zabraknie konkursów, zabaw i ciekawych animacji. Spędzicie miło czas w olsztyńskim Planetarium, BWA oraz w Planecie 11. Najważniejszy jest dobry humor, a zabawa będzie na pewno udana!

Nauka z Hobbitem


Na ten dzień specjalne pokazy i zajęcia przygotowało olsztyńskie Planetarium. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach edukacyjnych „Zabawa i nauka”. Poznają zjawiska z zakresu dynamiki, elektrostatyki, magnetyzmu, optyki, termodynamiki i astronomii. Dowiedzą, dlaczego drewniane zwierzaczki „schodzą” po równi pochyłej, czemu kamień celtycki obraca się tylko w jedną stronę, a balonik przykleja się do sufitu. Chętni będą mogli też obejrzeć w sali projekcyjnej filmy. Tego dnia w repertuarze — „Scooby Doo: Upiór w Operze”, „Przygody Tintina”, „Hobbit: Niezwykła podróż”. Nie zabraknie też słodkiego poczęstunku.

Rodzina w kolażu


W BWA natomiast przeniesiecie się w świat tulipanów i poznacie je od cebulki, tworząc wspólnie z innymi uczestnikami pole tulipanowe na jednej z grządek Nieużytków Sztuki. Kolejna propozycja to Rodzinne Foto–Story. Przy użyciu nożyczek, kleju, pisaków i innych materiałów plastycznych chętni wykonają specjalne kolaże. Trzeba jedynie ze sobą przynieść fotografie bliskich. Tu także czeka na was rodzinne odkrywanie tajników wystawy malarstwa współczesnego. Będziecie musieli znaleźć znaki szczególne w prezentowanych obrazach. Nagrody czekają.

Warsztaty dla najmłodszych


Czas na Planetę 11. Dzieci na pewno ucieszą się z warsztatów z klockami K’nex. Zbudujcie z nich modele różnorodnych urządzeń, które będą uruchamiane silnikami solarnymi. W trakcie warsztatów wykorzystany zostanie także generator solarny. Poznacie zasady pracy urządzeń działających w wyniku ekspozycji energii Słońca. W minilaboratorium wykonane zostaną doświadczenia z mieszaniem, pojawianiem się oraz znikaniem barw. Zobaczycie do czego służy i jak działa stacja meteorologiczna. Miłośnicy komputerów też znajdą coś dla siebie. Maluchy poznają tajniki wybranego programu graficznego i stworzą własną pracę. Odbędzie się też turniej PS3 w piłce nożnej. Uzdolnieni plastycznie poznają technik rysowania np. postaci, zwierząt. Nie zabraknie też quizów i konkursów. Na wszystkie atrakcje należy wcześniej się zapisać.
mn

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB