Sobota, 3 grudnia 2022

Jak walczyć z pijanymi kierowcami na drogach

2014-10-11 14:00:00 (ost. akt: 2014-10-10 18:17:06)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum GO

Podziel się:

Amatorów jazdy na podwójnym gazie nie brakuje, dlatego wciąż poszukuje się skutecznego sposobu na ich wyeliminowanie.

Wprowadzenie obowiązku posiadania w samochodzie alkomatu to jeden z ostatnich pomysłów rządu. Andrzej Czyżowski, adwokat z kancelarii CGS, zaznacza jednak, że fakt posiadania alkomatu nie zmienia myślenia człowieka, który decyduje się na jazdę pod wpływem alkoholu. Inny pomysł to montaż alcolocka – urządzenia sprawdzającego poziom alkoholu u kierowcy przed uruchomieniem silnika.
- Tendencja jest taka, żeby przepisy zaostrzać – mówi serwisowi InfoWire.pl Andrzej Czyżowski. - Na nic jednak zdaje się wysoka grzywna czy zabranie uprawnień do kierowania pojazdem. Najdotkliwszą karą byłoby odebranie samochodu.

Według statystyk pijanych kierowców ubywa.
- Porównując pierwsze półrocze 2014 roku do ubiegłego, zauważamy 13-procentowy spadek nietrzeźwych kierujących przy zwiększonej o 80% liczbie kontroli” – mówi serwisowi infoWire.pl komisarz Wojciech Ratyński z Komendy Głównej Policji.
Funkcjonariusze zaobserwowali: osoby, które spożywały alkohol dzień wcześniej, przychodzą na komisariat sprawdzić swoją trzeźwość. - Otrzymujemy też anonimowe telefony od współtowarzyszy imprez, że dana osoba piła i zamierza wsiąść za kółko – dodaje.

Żadna kara nie będzie na tyle skuteczna, by całkowicie wyeliminować pijanych na drodze. Dobrze, że w społeczeństwie rośnie świadomość zagrożenia, które niesie ze sobą kierowca z promilami.
źródło: http://infowire.pl

Film z serwisu infowire.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. baba #1505214 | 89.228.*.* 11 paź 2014 14:59

    faceci tylko pokazują że są gorsi od kobiet za kółkiem,widocznie piją bo się boją jeździć,statystyki z wypadków mówią same za siebie gorsze od baby za kierownicą jest pijak za kierownicą .

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. warmia i mazury #1505173 | 93.154.*.* 11 paź 2014 14:12

    Brak zachamowań przed montowaniem ukrytych kamer w mieszkaniach niewpełnisprwanych ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz