Sobota, 3 grudnia 2022

Sudoku w GOK-u w Gietrzwałdzie

2014-10-16 16:53:26 (ost. akt: 2014-10-16 16:55:56)

Podziel się:

Autor zdjęcia: sxc.hu

W sobotę, 25 października o godz. 11 w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie już po raz drugi odbędzie się turniej sudoku i innych łamigłówek logicznych. W turnieju może wziąć udział każdy, bez względu na wiek, kto lubi rozwiązywać łamigłówki logiczne.

W zeszłorocznym turnieju wśród zadań dominowało sudoku i jego odmiany: sudoku diagonalne (dodatkowo liczby nie mogą powtarzać sie po przekątnych), sudoku nieregularne (zamiast 9-polowych kwadratów występują tu 9-polowe figury o nieregularnych kształtach), sudoku o mniejszej lub większej niż tradycyjna liczbie pól.

Podobnie będzie w tym roku. Uczestnicy otrzymają karty z ośmioma łamigłówkami i będą mieli 120 minut na rozwiązanie wszystkich zadań. Wyniki turnieju zostaną podane niezwłocznie po podliczeniu otrzymanych przez uczestników punktów. W tym czasie zawodnicy będą mogli odpocząć przy słodkim poczęstunku.

W każdej z trzech kategorii wiekowych nagrodzonych zostanie troje uczestników z największą liczbą punktów. Wśród nagród znajdują się m.in. tablet, rower, bilety do kina Helios, oraz inne atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez dyrektora Gimnazjum Gminnego w Gietrzwałdzie i GOK.
Puchary funduje starosta olsztyński.
Zgłoszenia i więcej informacji: Małgorzata Multan – multi73@wp.pl lub tel. 503 100 851.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB