Sobota, 13 lipca 2024

Rzuć kostką z Kopernikiem. Idź do zamku i zagraj!

2014-10-25 10:00:00 (ost. akt: 2014-10-24 16:57:52)

Autor zdjęcia: Paweł Berkolec

Podziel się:

Na zamku walczyli już rycerze, a teraz stanie się areną zupełnie innych pojedynków. W niedzielę, 26 października od godz. 12 do 18 na zamku czeka nas rodzinna impreza z planszówkami w roli głównej.

Mikołajowi Kopernikowi, administratorowi zamku doniesiono, że lud rozrywki spragniony, więc teraz zapewniono mu bardzo interesujące popołudnie. To okazja do wspólnej zabawy nie tylko dla miłośników planszówek.

Pionki dla rodzin


Poczuj dreszcz emocji lub po prostu odpręż się przy przyjacielskiej rozgrywce! „Wsiąść do pociągu”, „Carcassonne”, „Osadnicy z Catanu” czy „Poszukiwacze skarbów” to tylko niektóre z tytułów gier, które pojawią się na olsztyńskim zamku. Gry przeznaczone dla rodzin mają wyjątkowo proste zasady. Większość z nich oparte jest na jednym, doskonałym pomyśle, wokół którego zbudowana jest gra. Gry familijne to gry, przy których może usiąść cała rodzina. Co ważne, nikt się nie nudzi. Tutaj każda gra planszowa jest wielką przygodą. Uczestnik „7 Cudów Świata” może rozwijać swoje miasta i budować kolejne. Z kolei klasyk — „Wsiąść do pociągu” sprawi na pewno frajdę małym i dużym. To niezwykle przystępny planszówkowy bestseller opowiadający o kolei. Gracze losują bilety z trasami i sporo przy tym podróżują... Dzieło Alana R. Moona uchodzi za produkcję, od której warto zacząć swą przygodę z planszówkami. Jest rozbudowana, a jednocześnie na tyle prosta, by nauczyć się jej w trzy minuty.

W parach lub osobno


W niedzielę na zamku na pewno coś dla siebie znajdą miłośnicy gier strategicznych, przygodowych, fantastycznych oraz opartych na wydarzeniach historycznych. Grać będzie można pojedynczo, parami lub w drużynach. Każdy stół będzie miał własnego mistrza, który poprowadzi rozgrywkę i będzie służył pomocą graczom, którzy jeszcze nie są wtajemniczeni w reguły. Jeśli brakuje wam pomysłów na niedzielne popołudnie, wybierzcie się do muzeum i w zabytkowych wnętrzach złapcie bakcyla do planszówek. W Muzeum Warmii i Mazur możecie odkryć kolejną pasję.
Kajot

Planszówki na zamku w Olsztynie 26 października w godz. 12-18. Wstęp wolny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB