Wtorek, 6 grudnia 2022

Raggafaja i Freakin Rudeboys w Andergrancie

2014-12-08 10:55:17 (ost. akt: 2014-12-08 10:58:16)

Autor zdjęcia: Mat. organizatora/ Nowy Andregrant

Podziel się:

13 grudnia w klubie Nowy AnderGrant koncert RAGGAFAYA, jednego z najpopularniejszych przedstawicieli polskiej sceny reggae.

Formacja RAGGAFAYA istnieje od stycznia 2004 roku. Założona została przez sześć osób, z których każda posiada inne zainteresowania muzyczne oraz doświadczenie w zakresie wykonywania przeróżnej muzyki od metalu do lekkiego rozrywkowego grania. W efekcie muzyka, jaką prezentuje zespół jest energetyczną mieszanką reggae, hip-hopu, funka i rocka, która zadowoli szerokie rzesze fanów pozytywnych wibracji reggae, wielbicieli rapu, ale także wszelakich rock’n’rollowych tradycjonalistów. Tekstowo jest z reguły wesoło, lekko i frywolnie, jednak z drugiej strony w setliście pojawiają się również słowa z dużo bardziej poważnym, a chwilami poetyckim przekazem. Podsumowując: dźwięki + słowa ekipy z Koszalina to radosna mieszanka wywołująca szeroki uśmiech na twarzy, przy której nie sposób usiedzieć w miejscu. Prawdziwą bombę energetyczną stanowią niesamowicie żywiołowe koncerty, które są prawdziwym odzwierciedleniem niezwykłego potencjału kapeli.

Występy na żywo to prawdziwa wizytówka kapeli. Podczas przebywania na scenie muzycy dają z siebie, robiąc bardzo żywiołowy show, pozostawiający niezapomniane wrażenia. Aktualnie koszaliński kwintet kończy pracę nad materiałem na trzeci album, który swoją premierę będzie miał w połowie lipca 2014 roku, na którym zresztą dadzą koncert. RAGGAFAYA to bardzo solidna dawka szczerej energii, pozytywne wibracje i przemyślane teksty – ot taka radosna mieszanka czadowa, z poczuciem humoru ze swobodą wykonania, tudzież wypowiedzi. Reggae-Ragga-Dancehall & Jamming…

SKŁAD:
Dominik Hałka – instrumenty klawiszowe, śpiew
Nataniel „Chilu” Marsal – Cabitango – śpiew
Michał „Shagi” Dolak – gitara
Maciej „Les Farooosh” Trembowiecki – gitara basowa
Mikołaj „Punktak” Górski – perkusja

[youtube]www.youtube.com/watch?v=oiGHASERppw[/youtube]
[youtube]www.youtube.com/watch?v=K6JujXyMn-s[/youtube]

Freakin Rudeboys - zespół założony w październiku 2011 roku w Ełku za sprawą Łukasza ”Herbika” Herbszta (wokal) i Macieja Sochonia (perkusja). Pierwsza i ciągle ta sama ekipa składa się z ośmiu utalentowanych ludzi kochających muzykę reggae, którzy będąc na scenie poruszają tłumy i pozostawiają po sobie niezapomniane wrażenia. Różnorodność wiekowa gwarantuje tu świeżość i doświadczenie.

Twórcą tekstów jest Herbik, który opisuje swoje prywatne obserwacje oraz doświadczenia, porusza zwyczajne problemy, a także zwraca uwagę na wartości, którymi warto kierować się każdego dnia. Łamaczem pałek wyżej wspomnianym jest Maciej Sochoń (perkusja), za struny szarpią Karol ”Kopań” Kopańko (bas) i Mateusz ”Borawa” Borawski (gitara). Za sterami stoi Kacper ”Gibek” Gibniewski (instrumenty klawiszowe). Freakin’owa sekcja dęta „Tress Banditos” w składzie: Adam Kulesza (trąbka), Michał Jurczyk (saksofon, ewi) i Kamil Szejda (trąbka, akordeon).

Bogate instrumentarium pozwala im na łączenie różnych ciekawych brzmień, jak i stylów muzycznych. Grają głownie w klimacie reggae, ragga, ska, ale w ich autorskich numerach można doszukać się elementów folku, czy dubu.

Raggafaja+ Freakin Rudeboys Andergrant 13-12-2014
miejsce: Nowy AnderGrant

data: 13.12.2014.
Drzwi 18
Freakin Rudeboys 20.00
Raggafaja 21.00
bilety: 20zł przedsprzedaż, 25zł w dniu koncertu.

bilety do nabycia:
- Klub Nowy ANDERGRANT (ul. Kołobrzeska 32)
- Pub SARMATA (ul.Skłodowskiej 28)
- Sklep muzyczny „ROCKFAN” (dom handlowy INKA)
- SkateShop „REMEDIUM” (ul.Kollątaja 2)
- Club Antałek DS-3 (ul.Oczapowskiego 9)
oraz online na:
http://www.andergrant.com/biletyKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB