Sobota, 20 kwietnia 2024

Przepowiednia dla Olsztyna na 2015 rok

2015-01-01 17:00:00 (ost. akt: 2015-02-24 09:18:11)

Autor zdjęcia: zdjęcia Michał Orłowski

Podziel się:

Co czeka Olsztyn w 2015 roku? Będzie to trudny rok, ale mieszkańcom będzie żyło się lepiej. Przepowiednię dla Olsztyna przygotowała specjalnie dla nas olsztyńska wróżka Marta.

Rok 2015 dla Olsztyn będzie rokiem pełnym sprzeczności. Czeka nas kolejny paraliż miasta. Remonty będą się przeciągać. Pojawi się też kilka znaczących awarii, które utrudnią życie mieszkańcom. Tramwajów w końcu się kiedyś doczekamy, choć będą źródłem kłopotów. Okażą się wielkim niewypałem. Będzie to wynikało ze złego planowania. Nie sprawdzą się też z innych powodów, mogą to być za drogie bilety.
Podsumowując nie będą takim hitem, na jaki się zapowiadały.

Nasi urzędnicy przespali parę ważnych spraw, za które odbije się to nam rykoszetem. Będziemy musieli walczyć o różne rzeczy w instytucjach wyższej instancji. Również miasto może stanąć w obliczu kilku pozwów sądowych, które spowodują utratę pieniędzy. Jak temu zapobiec? Nasze władze miejskie powinny wziąć sobie do serca problemy mieszkańców. Powinni zadbać o właściwe prowadzenie dokumentacji. Pojawi się dużo spisków, niejasnych spraw i zakulisowych rozgrywek. Jeżeli władze się zmobilizują, mamy szansę wyjść z tego obronną ręką.

Dużo pozytywnych wydarzeń i sukcesów będziemy zawdzięczać naszemu uniwersytetowi. Nasi naukowcy osiągną wiele sukcesów. Wiele spektakularnych osiągnięć czeka olsztyńską naukę i kulturę. Rozwój kultury i nauki będzie dla nas bardzo ważny.

Musimy się bardziej otworzyć na turystów. Chętnie by do nas przyjechali, tylko może się okazać, że zrazimy ich do siebie na długie lata. Potrzeba nam więcej pomysłów, imprez, nawet tych zrealizowanych małym nakładem finansowym. Są ludzie, którzy mają naprawdę rewelacyjne pomysły. Trzeba im pozwolić je zrealizować, bo mają szansę wejść do kalendarza imprez miejskich na długie, długie lata.

Mieszkańcy będą zdrowi, choć pojawią się kłopoty m.in. związane z zakażeniami wody. Olsztyniacy są pogodni, radośni, choć oczywiście zdarza się nam narzekać. Będzie nam się żyło całkiem przyzwoicie. W regionie będzie więcej pieniędzy, urodzi się nam trochę więcej dzieci. Największym problemem jest to, że mamy wiele ciekawych, wyjątkowych inicjatyw społecznych, których władza nie docenia. Są pomijane przez wszystkie władze – miejskie, wojewódzkie. Nie pozwalamy im zaistnieć.

Widzę wielką ostrożność władz miejskich przy decyzjach związanych ze społecznymi inicjatywami. Nie powinno się ich tłumić. Apeluję do prezydenta miasta, rady by dali im zielone światło i to zaakceptowali. To co słabsze, odejdzie. Mocne zostanie. Powinniśmy sobie drogi ponaprawiać i nie kłócić się na wyższych szczeblach władzy.

Jeżeli otworzymy na ludzi, to rok 2015, czyli rok „ósemki” symbolizującej nieskończoność będzie korzystny. To jest liczba wielkiej mocy. Na początku mamy dwójkę. To oznacza wejście w tysiąclecie, jedynka – inicjatywa, samodzielność, piątka – daje zmianę. Nie bójmy się zmian. Każda z nich, zarówno wynikająca z potrzeby serca, biznesu, zaspokojenia zmian, będzie dobra. Przyniesie nam rozwój miasta. Może zapoczątkować proces, dzięki któremu z miasta prowincjonalnego, wypłyniemy na szersze wody. Nie staniemy się od razu metropolią, ale możemy naprawdę się wybić. A to będzie wiązało się z przyciągnięciem kapitału i nowych inicjatyw.

Komentarze (39) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. "true lies" #1623961 | 95.160.*.* 3 sty 2015 17:02

  Nie dość że lubią się błaźnić to jeszcze marne "gje o" oszpecili "okrąglak" swoją propagandą. Tak to jest kiedy miernota musi się reklamować.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. buli #1623859 | 81.190.*.* 3 sty 2015 14:53

  porażające są te bzdury !!!!! i niezależnie od politycznej opcji "gazeta" po prostu się błaźni !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. on #1623516 | 37.152.*.* 3 sty 2015 06:51

  Zwalcie, jak najszybciej tego Grzymowicza, bo jest tragicznie, a będzie jeszcze gorzej i nie potrzeba wróżki, żeby to widzieć na codzień.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Emeryt #1623434 | 46.186.*.* 2 sty 2015 22:44

  I bez wróżki większość myślących wiedziała, że tramwaje to zbyt drogi kaprys . Zwiedzeni lamentem Piotra B. i jeszcze paru nawiedzonych frustratów olsztyniacy dali się wmanewrować w nierealny budżet. Głupota i pseudomoralność wciąż zbiera swoje żniwo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Widzę... widzę... #1623395 | 46.230.*.* 2 sty 2015 22:02

  widzę... zemstę... kostropatego.... będzie rozwalał... czerwone...czerwone arbuzy... na limonkowych... tramwajach.... teraz nie widzę... nie widzę... potrzebny większy pieniadz... żeby wróżbaaa byłaaa jaśniejsza...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (39)