Piątek, 12 kwietnia 2024

Oj, działo się w powiecie! WOŚP za nami!

2015-01-14 11:47:49 (ost. akt: 2015-01-14 11:49:17)

Autor zdjęcia: Biskupiecki Dom Kultury

Podziel się:

Były koncerty, licytacje, występy. Wszystkich atrakcji nie sposób zliczyć. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w powiecie olsztyńskim pełną mocą. Mieszkańcy pokazali, że mają gorące serca. W samym powiecie zebrano już prawie 120 tys. zł, a jeszcze nie wszystko jest podsumowane.

Barczewo
23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Barczewie rozpoczął się kąpielą morsów w Pisie. Był też I Charytatywny Bieg pod hasłem „wymieniaj kilometry na złotówki”. Kolejne zmagania sportowców oraz pokazy artystyczne można było obejrzeć w hali gimnazjum. Tam też przeprowadzono aukcję. Największa walka rozegrała się o kanapę narożną oraz dwie nagrody po 25 ton piasku.
Barczewo: 20 tys. zł.

Olsztynek
Dziewiętnastu wolontariuszy zbierało datki do puszek. Odbyły się kiermasze, licytacje i zabawy artystyczne. Olsztynek kwestował już od piątku. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olsztynku zorganizowano akcję „Ratuj z sercem w bibliotece”. Tu można było nauczyć się, m.in. udzielania pierwszej pomocy. W sobotę na kibiców piłki nożnej czekał mecz towarzyski: radni miejscy kontra radni Młodzieżowej Rady Olsztynka. W niedzielę zaś w sali widowiskowej gimnazjum odbył się „Koncert Kolęd”, występy zespołów i gości z Kaliningradu oraz aukcja gadżetów.
Olsztynek: 12 280 zł

Gietrzwałd
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Biesalu. Na scenie wystąpili m.in. D`Dorsh, Sztof oraz Kapela Wspaniałego Teatru bez Nazwy. Nie zabrakło też aukcji, podczas której licytowano, m.in. książkę z dedykacją Krystyny Jandy, piłkę do siatkówki z autografem trenera reprezentacji Polski Stephane’a Antigi, koszulkę i czapeczkę z autografem Krzysztofa Hołowczyca oraz koszulkę Mameda Chalidowa. Najwięcej emocji wzbudził puchar podarowany przez młodych piłkarzy z GKS Gietrzwałd-Unieszewo, który sprzedano za 430 zł!
Gietrzwałd: 7321, 46 zł


Jeziorany
W tym roku w Jezioranach udało się zebrać rekordową kwotę. Przed publicznością zaprezentowały się dzieci ze szkół i przedszkoli, podopieczni Domu Pomocy Społecznej, a także dziecięcy zespół cheerleaders. Na deser wystąpiły zespoły D`Dorsh i Lajk. Mieszkańcy przygotowali też smaczne pierogi, które sprzedawali uczestnikom akcji. Wzruszającym momentem był gest 5-letniego Oskara chorego na cukrzycę, który przez cały rok zbierał oszczędności do skarbonki, by przekazać je na WOŚP.
Jeziorany: 15 578,86 zł

Dywity
„Pozytywnie zakręceni” — pod tym hasłem w Gminnym Ośrodku Kultury bawili się w niedzielę mieszkańcy Dywit. Podczas Orkiestry na scenie wystąpili m.in. Zespół Wokalny „Cantemus”, Zespół Ludowy „Mała Warmia”, grupy taneczne GOK w Dywitach oraz przedszkolaki. Orkiestrę wsparli też „MOTOBRACIA” na quadach, strażacy ze Spręcowa i Aeroklub Warmińsko-Mazurski.
Dywity: 4 814 zł

Stawiguda
Około 40 wolontariuszy prowadziło zbiórkę pieniędzy do puszek. Imprezy odbyły się w Publicznym Gimnazjum w Stawigudzie, w świetlicach w Bartągu, Rusi i Tomaszkowie. Podczas licytacji pod młotek poszły obrazy Łukasza Zedlewskiego, pań z koła malarskiego przy GOK w Stawigudzie, praca zbiorowa wykonana przez uczniów gimnazjum. Licytowano też spotkania przy kawie i ciasteczkach w gabinecie pani wójt Ireny Derdoń i dyrektora Gimnazjum pani Bogusławy Chodorskiej. Strażacy z OSP Stawiguda natomiast na aukcję wystawili przejazd wozem strażackim na miejscu dowódcy.
Stawiguda: 16 691,00 zł


Dobre Miasto
Kwestowali w Dobrym Mieście, w Barcikowie, Cerkiewniku i Głotowie. W dobromiejskim kinie Przyjaźń przy nadkomplecie publiczności odbył się koncert, w którym wystąpiły zespoły: Rozśpiewane Serduszka, Camerton, Pasja, Det Małs, Ashwagandha, Hip-Hopowe Iskry. Tradycyjnie towarzyszyła mu loteria fantowa oraz licytacja ofiarowanych przedmiotów, m.in. kompletu wypoczynkowego, karnetu do kosmetyczki, fryzjera, na siłownię, fantów Fundacji, kalendarzy, koszulki z autografem Krzysztofa Hołowczyca oraz jednej tony brykietu.
Dobre Miasto: 15 723,55 zł.

Biskupiec
W Biskupcu od rana w niedzielę trwała uliczna zbiórka. Chętni mogli także podpatrzeć jak w centrum miasta kąpieli zażywają Biskupieckie Morsy oraz przejechać się samochodem terenowym ze Stowarzyszenia Off-Road Rasząg 4x4. Loterie, sklepik i charytatywne aukcje natomiast odbyły się w Biskupieckim Domu Kultury. Nie zabrakło też występów dzieci i młodzieży, koncertu zespołu Berkut z Olsztyna oraz światełka do nieba.
Biskupiec: 26 139,68 zł

Oni nie grali
W tym roku do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie dołączyły gminy Jonkowo, Kolno, Świątki i Purda.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. OWSIAK to OSZUST i KRĘTACZ! #1636174 | 91.213.*.* 16 sty 2015 03:18

  NAWET PRZED SĄDEM NIE POTRAFIŁ SIĘ OBRONIĆ!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. premierq #1635739 | 95.160.*.* 15 sty 2015 19:00

  Te głupie narzekaki pewnie wolą Kopaczowatą premierzycę.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mama #1635010 | 178.36.*.* 15 sty 2015 10:17

  ludzie - dlaczego tak nie lubicie naszego owsika? Przecież on taki nasz, polski

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. andrzej pazdro #1634667 | 91.193.*.* 14 sty 2015 23:34

  chcemy wiedzieć, czy prawdą jest, że dwie córki Owsiaka studiują na prywatnych uniwersytetach w USA, gdzie miesięczny koszt pobytu, wraz z opłatami,jest rzędu kilkudziesięciu tysięcy USD. Niech pan Owsiak potwierdzi lub zaprzeczy!! jeżeli jest to prawda, niech wyjaśni skąd ma na to pieniądze??Dlaczego pan Owsiak gardzi polskim systemem oświaty,posyłając córki na studia do USA?? Zawsze deklarował,że jest wielkim patriotą, chce wiele zrobić dla kraju, a tymczasem wysyła córki do USA, za ciężkie pieniądze !!Gdzie jest jego patriotyzm?? Wszak przyjął, z rąk prezydentów,wszelkie możliwe odznaczenia ,krzyże i medale!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. DO KRĘTACZA OWSIAKA #1634596 | 178.16.*.* 14 sty 2015 22:21

   PASZOŁ WON!

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz