Wtorek, 6 grudnia 2022

Szkoła na 6 jest pełna uśmiechu

2015-01-16 17:43:36 (ost. akt: 2015-01-19 09:48:46)
Joanna Sędrowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3

Joanna Sędrowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

Szóstkę za przygotowanie szkoły do potrzeb sześciolatków nasi czytelnicy i internauci wystawili Szkole Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Sprawdziliśmy, za co ta najwyższa ocena.

— Wszystkie dzieci traktujemy na równi, czy są to sześciolatki czy siedmiolatki. Zdajemy sobie jednak sprawę, że dzieci 6-letnie potrzebują więcej troski i opieki. Trzeba im czasem pomóc w zawiązywaniu sznurowadeł czy codziennych czynnościach. Są jednak doskonale przygotowane do szkoły i znakomicie sobie radzą — zapewnia Joanna Sędrowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Olsztynie. — U nas dziecko nie są anonimowe. Każde znamy po imieniu. Staramy się, by każde czuło się wyjątkowe.

— Poszedłem do szkoły mając 6 lat. W mojej klasie nie było starszych. Na początku trochę się bałem, ale dziś bardzo mi się w szkole podoba — 9-letni Wiktor. — Dziś bardzo lubię szkołę i wszystko mi się w niej podoba. Mamy bardzo fajnych nauczycieli, bibliotekę.
— A my mieliśmy farta, bo od pierwszej klasy mamy tę samą fajną wychowawczynię, która teraz uczy nas historii — zapewnia 10-letnia Marysia, która też rozpoczynała naukę w „trójce” jako sześciolatka.

Dzieci dodają jeszcze, że lubią kolorowe ściany w szkole, jaskrawe barwy podłóg, salę odkrywców i szkolne imprezy. A debiutujące w tym roku sześciolatki najbardziej lubią piątki. To jedyny dzień, kiedy w szkolnym sklepiku mogą kupić sobie słodycze. Grzecznie ustawiają się w kolejkę. Kiedy dopytuję, co im się podoba w szkole zapewniają, że wszystko.
— Ja najbardziej lubię rozmawiać z moimi koleżankami — zapewnia jedna z dziewczynek.
— I tu nie jest nudno. Nie tak, jak w domu — dodaje stojący obok chłopczyk.
Kajot


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsztynianin #2318002 | 89.228.*.* 31 sie 2017 18:51

  Bardzo miła Pani Dyrektor.Mój Syn rozpoczyna naukę w tej szkole!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. rodzic #1660259 | 81.190.*.* 9 lut 2015 15:12

  Szkoła jak każda inna, niczym się wg mnie nie wyróżnia. Z minusów to jest tam kompletny brak dyscypliny, nauczyciele boją się karać uczniów i pozwalają sobie włazić na głowę. Za moich czasów taki "ananas" od razu był zgłaszany do odpowiednich jednostek, a najpierw była długa i niezbyt miła rozmowa z rodzicami! Zero wsparcia dla dzieci z problemami zdrowotnymi. Pominę szczególy, ale są to np. dzieci słabowidzące, słabosłyszące, dzieci chore na cukrzycę, dzieci nadpobudliwe etc... Pani pielęgniarka jest bardziej przestraszona sytuacją, niż samo dziecko, kiedy coś się złego dzieje... Język angielski w tej szkole to jakaś kpina, sama więcej nauczyłam dziecko w domu, bo pani nauczycielka nie uczy wgl wymowy i dzieci czytają po angielsku tak, jak jest napisane w podręczniku... W szkole śmierdzi jakąś naftaliną, albo innym chemicznym świństwem i aż rzygać się chce kiedy dzieci wracają do domu, bo całe "przechodzą" tym paskudnym smrodem. A plusem jest położenie szkoły, bo nie przy samej ruchliwej drodze. Pani dyrektor jest zawsze dostępna i można z nią porozmawiać na poziomie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. rodzic #1648501 | 81.190.*.* 28 sty 2015 10:44

   Co to za wyróżnienie wstyd i hańba . Na jakiej podstawie szkoła została wyłoniona? Z tego co wiem głosowali nauczyciele. Publikowanie takich wyników to wstyd. Takie dyplomy powinno wręczać kuratorium.Zgadzam się z poprzednikiem sam miałem problem w szkole i nie otrzymałem pomocy od pani dyrektor i pani pedagog, która nie ma własnego zdania. To szkoła dla dzieci bez problemów.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. rodzic #1645628 | 81.190.*.* 25 sty 2015 14:25

   Wszystko to co mówi Pani dyrektor to niestety mija się z prawdą. Wszystko jest zamiatane pod dywanik.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz