Sobota, 20 kwietnia 2024

Radni z Olsztyna. Czy dotrzymają słów z kampanii?

2015-01-25 17:15:22 (ost. akt: 2015-01-26 17:18:48)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Podziel się:

W kampanii wyborczej deklarowali, że jak wygrają wybory będą walczyć o sprawy olsztyńskich rodzin. Otrzymali nawet certyfikaty „Kandydat przyjazny rodzinie”. A po wyborach? Nie zapisali się do komisji rodziny.

Na ostatniej sesji rady miasta radni dostali listę z nazwami komisji i zapisywali się do tych, w których chcą pracować. Do komisji rodziny zapisali się Maja Edyta Antosik, Nelly Elżbieta Antosz, Krystyna Flis, Jan Tomasz Tandyrak i Ewa Renata Zakrzewska. Kto się nie zapisał? Radni z certyfikatem „Kandydat Przyjazny Rodzinie” — Krzysztof Marek Nowacki i Elżbieta Ewa Wirska. Czym tłumaczą swoją decyzję?

Reakcja na koalicję


— W radzie miasta panuje w tej chwili bardzo trudna sytuacja. Koledzy z Platformy Obywatelskiej, z racji swojej większości razem z PSL i radnymi Piotra Grzymowicza postanowili zawłaszczyć wszystkie komisje. Co więcej rządząca koalicja podjęła decyzję o namnożeniu bytów zwanych komisjami, by zmarginalizować ich znaczenie — tłumaczy Krzysztof Marek Nowacki. — Musieliśmy więc zareagować i mieć wpływ na działanie najistotniejszych komisji. Z tego powodu właśnie do tych się zapisałem.
Radny Nowacki działa w trzech komisjach: edukacji, prawa i samorządności oraz gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Dlaczego dodatkowo nie wybrał komisji rodziny? Są przecież radni, jak Maja Antosik, którzy zasiadają nawet w sześciu!
— To tylko chwilowa moja nieobecność w komisji rodziny. Zgłoszę się w czasie najbliższej sesji. Sprawy związane z rodziną są mi bardzo bliskie, działam m.in. z Akcją Katolicką — deklaruje radny Marek Nowacki.

6+1


Elżbietę Ewę Wirską czeka z kolei bardzo pracowita kadencja. Radna zapisała się aż do sześciu komisji. Niestety, i na jej liście zabrakło komisji rodziny.
— Nawet nie będąc w komisji rodziny, mogę zgłaszać interpelacje i wnioski. Sprawy dotyczące rodzin można realizować również poza nią. Jestem w komisji edukacji, dlatego będę pilnować, by nie wprowadzano treści genderowskich do szkół. W komisji gospodarki komunalnej i ochrony środowiska również można podnosić sprawy rodziny w przypadku np. określaniu stawek czynszowych — wylicza radna. — W komisji zdrowia, opieki społecznej i polityki senioralnej będą starała się, by nie dopuszczać tematów związanych z aborcją czy in vitro. A do komisji rodziny też się dopiszę.


Nic nie jest przesądzone


Skąd to zainteresowanie komisją rodziny po ponad miesiącu przez certyfikowanych radnych? Czyżby wpływ miały rozmowy z Januszem Prucnalem, pełnomocnikiem wojewódzkiej kampanii społecznej „Rodzina ma głos!”?
— Też byłem zdziwiony, że ci radni nie znaleźli się w komisji rodziny. Rozmawiałem z nimi i wiem, że nic jeszcze nie jest przesądzone. Zapewnili, że będą podejmować działania na rzecz rodziny. Niezależnie od tego, czy znajdą się w komisji rodziny czy też nie. Wiem też, że czasem to, że znaleźli się w danej komisji, nie zależy od nich. Ostateczną decyzję podejmuje ich partia. Nie wysuwałbym zbyt pochopnych wniosków. Poczekajmy na kolejne decyzje radnych.

Zapewniamy, że będziemy czekać na kolejne decyzje nie tylko tych radnych.
Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. allensteiner #1659715 | 81.190.*.* 8 lut 2015 22:20

  Radny-ZARADNY,szczególnie CI z POPAPRANSKO-GUMIAKOWEJ FERAJNY, stołki obsadzone,koryto pełne ,hulaj dusza PIEKŁA nie ma.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hihaho #1647443 | 89.228.*.* 27 sty 2015 11:03

  Niektórzy z tych radnych to będą się chyba kisić na tych grzędach, aż do śmierci. Może nawet ich pochowają gdzieś w katakumbach ratuszowych razem z ich grzędami żeby ich już nie odrywać skoro już tak trwale przyrośli. Od wieków te same gęby i ten sam ciemny lud ciągle naiwnie oczekujący że będą spełniać jakiekolwiek obietnice. Śmiech na sali

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. hoho #1647438 | 89.228.*.* 27 sty 2015 11:00

  Radni obiecują że przed następnymi wyborami będą obiecywać równie żarliwie. Tą obietnicę spełnią na pewno.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. :) #1647435 | 89.228.*.* 27 sty 2015 10:58

  Czy radni dotrzymają słów z kampani ?? bauhahahahaah Niezły kawał

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. obywatel #1646494 | 88.156.*.* 26 sty 2015 12:21

  nowy stadion dla Olsztyna! niech cos sie zacznie dziac w tym miescie

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (17)