Wtorek, 5 grudnia 2023

Podróż do świata musicalu. Filharmonia zaprasza

2015-02-05 11:30:00 (ost. akt: 2015-02-05 10:49:32)

Autor zdjęcia: Arch.artystów

Podziel się:

To będą dwa dni z solistami warszawskiego Teatru Roma w olsztyńskiej filharmonii. W czwartek, 5 lutego i w piątek, 6 lutego Edyta Krzemień i Damian Aleksander wystąpią w koncercie „Cudowny świat musicalu”.

Usłyszymy fragmenty najpiękniejszych musicali, m.in. „Evity”, „Upiora w Operze” czy „Cats”. Zabrzmią również największe przeboje z „Dźwięków muzyki”, „Kandyda”, „Jekylla & Hyde’a”. To będzie koncert nie tylko dla miłośników opery. W programie znalazły się również znane i lubiane utwory z filmów, takich jak „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, „Deszczowej piosenki” i innych.

Utalentowani soliści Romy


Solistką koncertu „Cudowny świat musicali” będzie Edyta Krzemień, która debiutowała na scenie Teatru Muzycznego Roma rolą Christine Daaé w musicalu „Upiór w Operze”. Potem zagrała główne role w musicalach: „Les Miserables”, „Sweeney Todd”, „Tarzan”, „Notre Dame L’histoire”, „Jekyll and Hyde”. Drugim solistą będzie Damian Aleksander, aktor teatralny i telewizyjny. Zagrał m.in. w serialach „Hotel 52” oraz w „Kryminalnych”. Jest finalistą jednej z edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Od 2000 roku związany z Teatrem Muzycznym Roma, a od niedawna współpracuje również z Operą i Filharmonią Podlaską. Na deskach Romy zagrał tytułowe role m.in. w takich hitach jak „Miss Saigon”, „Grease”, „Pięciu Braci Moe”, „Kotach” i również „Les Miserables”. Obecnie przygotowuje się do trzech kolejnych produkcji: „Skrzypka na dachu” w Białymstoku, „Jekyll&Hyde” w Poznaniu oraz „Rodziny Adamsów” w Gliwicach.

Światowej sławy dyrygent


Artystom towarzyszy Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Muzyk dokonał wielu światowych prawykonań, m.in. Bogusława Schaeffera, Romualda Twardowskiego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Gheorge’a Zamphira i in. Towarzyszył największym gwiazdom polskiej sceny operowej: Wiesławowi Ochmanowi, Mariuszowi Kwietniowi, Piotrowi Beczale.
Koncert jest jednym z wydarzeń programu „Filharmonia/ostrożnie, wciąga!” Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie, który realizowany jest w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

„Cudowny świat musicalu” 5 i 6 lutego o godz. 19 w olsztyńskiej filharmonii. Bilety: normalny: 60 zł, ulgowy: 45 zł; karta melomana: 30 zł.
Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zawiedziona #1657382 | 213.184.*.* 6 lut 2015 09:06

    I po co informacja o cenie biletów jak biletów już nie ma:(((

    ! - + odpowiedz na ten komentarz