Sobota, 3 grudnia 2022

Złota Barka dla Szczytna

2015-02-18 10:28:41 (ost. akt: 2015-02-18 10:30:23)

Autor zdjęcia: Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Podziel się:

We wtorek odbyła się piąta edycja Turnieju o Złotą Barkę, w czasie którego niepełnosprawni rywalizowali o miano najlepszej drużyny grającej w kręgle. Zwyciężyła załoga Środowiskowego Domu Samopomocy ze Szczytna.

— To już piąta edycja turnieju, który co roku zawsze odbywa się pod koniec karnawału. To okazja, by bawić się nie tylko w trakcie rywalizacji sportowej, ale także na balu karnawałowym — mówiła Iwona Gamdzyk-Baran, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy „Barka”. — W tym roku w turnieju wzięło udział 12 ośrodków nie tylko z Olsztyna, ale również z Ostródy, Szczytna, Piasutna i Spychowa.

— To świetna okazja do zabawy, integracji i tego, by nasi podopieczni mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami — mówili wychowawcy ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczytnie. — U nas od lat organizujemy turniej gier świetlicowych, a jedną z konkurencji jest właśnie gra w kręgle. Dla nas nie jest to więc nieznana dyscyplina.
I okazało się, że doświadczenie pomogło, bo to właśnie Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczytnie zgarnął pierwszą nagrodę w konkursie. Po zakończeniu wszyscy uczestnicy bawili się na balu karnawałowym.


Wyniki V Turnieju o Złotą Barkę
I Miejsce: Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczytnie
II Miejsce: Środowiskowy Dom Samopomocy "Barka" w Olsztynie
III Miejsce: Dom Pomocy Społecznej w Spychowie
Król strzelców: Adam Pszczółkowki : ŚDS Szczytno


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB