Sobota, 20 kwietnia 2024

Tańcz i pomagaj! Zumba rządzi w niedzielę w Olsztynie

2015-02-25 16:22:50 (ost. akt: 2015-02-26 09:53:56)

Podziel się:

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Macie ochotę aktywnie spędzić niedzielę? Już 1 marca w Szkole Podstawowej nr 25 przy ul. Wańkowicza 1 odbędzie się Charytatywny Maraton Zumba Fitness. Start o godzinie 16. To będą trzy godziny dobrej zabawy w szczytnym celu. O akcji rozmawiamy z organizatorkami Kamilą Szarejko i Iloną Ambrochowicz.

Przed nami Charytatywny Maraton Zumba Fitness. Co będzie się działo?
- Zapewniamy ponad trzy godziny zabawy. Uczestników z pewnością rozruszają instruktorzy Zumba Fitness, a tych będzie aż osiemnastu. Dla najmłodszych przygotowałyśmy kącik animacyjny. Będzie też punkt z nauką pierwszej pomocy. Chętni będą mogli wziąć udział w loterii, podczas której każdy uczestnik może wygrać cenne nagrody. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek i płeć. Brak wcześniejszego kontaktu z zumbą lub jakimkolwiek tańcem nie jest przeszkodą. Tutaj liczy się zabawa i szczytny cel. Razem możemy zdziałać naprawdę wiele!

Skąd zrodził się pomysł na zorganizowanie imprezy charytatywnej dla dzieci?
- Pomysł na akcję zrodził się dość przypadkowo, gdy uczestniczyłyśmy w podobnym przedsięwzięciu poza Olsztynem. Zdajemy sobie sprawę z tego, że imprez charytatywnych jest całe mnóstwo. Nam jednak zabrakło takiej, której efekty będą widoczne. Mamy nadzieję, że nasza akcja okaże się prawdziwym sukcesem i pozwoli na to, by pomóc jak największej grupie dzieci. To nasze wielkie marzenie. Tańcz i pomagaj – to hasło przewodnie maratonu.

Komu pomożemy tańcząc z wami zumbę?
- Przygotowując się do tej imprezy, analizowałyśmy bardzo dokładnie ostatnie akcje pomocy w naszym regionie. Okazało się, że bardzo dawno nikt nie wspierał dzieci z oddziału hematologiczno-onkologicznego Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Uznałyśmy, że to im musimy pomóc. Nie ma cenniejszej rzeczy na świecie niż uśmiech dziecka. A czasem uśmiech to ich jedyne marzenie… Liczymy na waszą obecność.

Wstęp: 25 zł, dzieci do lat 7 gratis. Dochód ze sprzedaży biletów na dzieci oraz z aukcji, która odbędzie się podczas maratonu, zostanie przekazana na rzecz oddziału hematologiczno-onkologicznego Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w OlsztynieKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB