Sobota, 20 kwietnia 2024

Posłuchaj przebojów muzyki filmowej i wesprzyj chore dzieci

2015-03-16 13:43:36 (ost. akt: 2015-03-16 14:12:50)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: http://www.sxc.hu/

Podziel się:

Pompa infuzyjna do precyzyjnego podawania leków dla Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego w Olsztynie – oto cel koncertu charytatywnego, który odbędzie się w najbliższy wtorek, 17 marca o godz. 17 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej (ul. Kościuszki 39) w Olsztynie. Jego inicjatorką jest Marta Dramowicz-Wojtacka, dyrygent Orkiestry Symfonicznej i Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Olsztynie.

Jak się umie ładnie grać, to trzeba się tym podzielić. Nie wolno tego trzymać w ukryciu – podkreśla Marta Dramowicz-Wojtacka. - Zapraszamy wszystkich do posłuchania między innymi muzyki filmowej. Ja przygotowałam orkiestrę, a Jolanta Sołowiej chór. Wystąpi też Monika Dondalska, która wykona partię solową Vivaldiego. Mam nadzieję, że publiczność dopisze i wspólnie uzbieramy pieniądze potrzebne do zakupu nowego sprzętu medycznego.

Pompy infuzyjne są bardzo potrzebne na oddziale onkologiczno-hematologicznym, o czym przekonuje dr n. med. Wanda Badowska, ordynator oddziału: - Pompa infuzyjna precyzyjnie dawkuje leki, dzięki czemu pacjenci otrzymują je w odpowiedniej ilości i właściwym czasie, a to sprawia, że leczenie jest bezpieczniejsze i bardziej komfortowe – wyjaśnia doktor Wanda Badowska. - Bardzo często musimy podawać naszym pacjentom jednocześnie kilka leków, np. chemię, płyny nawadniające i antybiotyki, dlatego pompy infuzyjne są nam niezbędne i wciąż nam ich brakuje. Bardzo się cieszę, że olsztyńska Szkoła Muzyczna zechciała nas wesprzeć.

Na ooddziale onkologiczno-hematologicznym Szpitala Dziecięcego w Olsztynie przebywa średnio około 20 pacjentów. Ponadto 150 dzieci kontynuuje leczenie pod opieką poradni hematologiczno-onkologicznej. Co roku na Warmii i Mazurach lekarze diagnozują ok. 50 nowych zachorowań na nowotwory u dzieci. Najczęściej chorują dzieci w wieku przedszkolnym.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB