Czwartek, 7 grudnia 2023

Nie masz pracy? Zostań opiekunką i jedź do Niemiec

2015-03-16 13:49:05 (ost. akt: 2015-03-25 11:09:49) Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Autor zdjęcia: Arch. agencji InterKadra

Nie widzą szansy na lepsze życie tu, więc wyjeżdżają za granicę. Kobiety z naszego regionu decydują się pracować jak opiekunki w Niemczech. Co ich do tego skłania?

Według danych GUS, wskaźnik bezrobocia w województwie warmińsko-mazurskim w grudniu 2014 roku wyniósł 18,9 proc. Bez pracy pozostaje 98 tysięcy osób. Jedynie w Olsztynie i w powiecie iławskim bezrobocie wynosi mniej niż 10 proc. O ofertę pracy trudno, zwłaszcza dla pań w wieku 40-50 lat, więc szukają perspektyw gdzie indziej.

Pani Małgorzata z zawodu jest opiekunką osób starszych. Prze dwa lata pracowała w szpitalnym zakładzie opiekuńczo-leczniczym.
- Kończyła mi się właśnie umowa i nie zdecydowałam się na jej przedłużenie - opowiada pani Małgorzata. - Zarabiałam najniższą krajową. Na oddziale pełniłyśmy dyżury po dwie, gdzie pacjentów było około dwudziestu. Praca była ciężka, a zarobek żaden. Postanowiłam to zmienić.
Pani Małgorzata pracowała już za granicą. Do wyjazdu zmusiła ją sytuacja finansowa.
- Na pewno są ciężkie chwilę i tęsknota za najbliższymi doskwiera, ale zdecydowałam się ponownie wyjechać. Mam 14-letniego syna, sama go wychowuję. Jednak świadomość, że jest w Polsce pod opieką mojej mamy uspokaja mnie. Teraz chce wyjechać na kolonię, a to koszt ponad 2000 zł. Skąd mam na to wziąć pieniądze? Praca w Niemczech jest szansą na lepsze jutro. Tam zarobię opiekując się jedną osobą. Jak dobrze będzie, to wyjadę już w połowie marca - opowiada kobieta.Opiekunek do pracy w Niemczech poszukuje nowo otwarta agencja zatrudnienia.
- Biuro w Olsztynie jest jednym z 15 funkcjonujących punktów firmy Interkadra w całej Polsce do których zapraszamy osoby zainteresowane podjęciem pracy w charakterze Opiekunki/Opiekuna osób starszych. Oferujemy legalną pracę na podstawie umowy zlecenia z odprowadzanymi składkami od prognozowanej średniej krajowej – jest to kwota prawie 4 tys. brutto – informuje Natalia Brejta, konsultant ds. rekrutacji z Agencji Pracy i Doradztwa Personalnego InterKadra Sp. z o.o. - Wynagrodzenie, które otrzymuje opiekunka/opiekun uzależnione jest od znajomości języka niemieckiego oraz posiadanego doświadczenia w opiece, kształtuje się w przedziale 900-1250 euro netto. Nasza firma zapewnia zakwaterowanie, wyżywienie oraz przejazd do Niemiec oraz z powrotem. Opiekunki/opiekunowie mieszkają w domu podopiecznego, którym opiekują się na co dzień. Obowiązki opiekunów osób starszych dotyczą głównie prowadzenia gospodarstwa domowego. Seniorzy nie mają siły na codzienne obowiązki domowe i trzeba im w tym pomóc. Są to przeważnie zakupy, gotowanie, sprzątanie, pomoc przy higienie osobistej oraz dotrzymywanie towarzystwa. Proponujemy wyjazdy na okres dwóch miesięcy i powrót na okres miesiąca czasu do Polski. Zapewniamy ciągłość zatrudnienia i każdego naszego pracownika traktujemy indywidualnie.

Jakie trzeba spełnić wymagania, by pracować w Niemczech?
- Poszukujemy osób z doświadczeniem w opiece nad osobami starszymi, które opiekowały się swoimi bliskimi, dziadkami , rodzicami, które potrafią gotować, zarządzać domem. Ważna jest także znajomość języka niemieckiego pozwalająca na swobodną komunikacje. W większości miast, w których prowadzimy nasze biura, organizujemy kursy języka niemieckiego, mam nadzieje że uda się to niebawem również w Olsztynie. Na stronie www.opiekunki.interkadra.pl publikujemy lekcję języka niemieckiego, które mogą być wsparciem dla osób uczących się samodzielnie. Osoby nie spełniające tych kryteriów zachęcamy do zdobywania doświadczenia poprzez wolontariat, szkolenia oraz staże. Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem do Niemiec oraz pracą w charakterze opiekunki/opiekuna osób starszych zapraszam serdecznie do nowo otwartego biura w Olsztynie na placu Pułaskiego 2/1 – zaprasza konsultant ds. rekrutacji Natalia Brejta z Agencji Pracy i Doradztwa Personalnego InterKadra Sp. z o.o.
Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Monika S. #2848463 | 5.173.*.* 13 sty 2020 11:17

  Polecam firmę Centrum 24 Opieka tel.0048 600 560 802. Moja siostra jeździ z nimi od 3 lat, właśnie kupiła mieszkanie za zarobione pieniądze. Polecam

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Anika #2513517 | 83.8.*.* 4 cze 2018 23:29

  Moja mama pracuje jako opiekunka w Niemczech. Wyjeżdża co pół roku na 3 miesiące. Pracę znalazłam przez agencję Pflegehelden i jest bardzo zadowolona. Agencja wysłała mamę na kurs językowy i medyczny, mama sporo zarabia, ma dobre warunki pracy. Tęskni, ale zarobki są nieporównywalnie większe niż te w Polsce...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. roja #2413657 | 95.40.*.* 9 sty 2018 11:56

  No cóż, gdyby pracy nie brakowało w kraju, to nie trzeba byłoby wyjeżdżać, a choć ofert na rynku pracy nie brakuje, co pokazuje dobitnie ten przykład: sprzedajemy.pl/uslugi/nianie-i-opiekunki to najczęściej są to oferty z Niemiec czy ogólnie zza granicy. A praca opiekunki łatwa nie jest przecież.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. weryfikowana #2325174 | 88.156.*.* 11 wrz 2017 11:19

  Ta pani jest bardzo nieprofesjonalna i klamie .To zle wpływa na wizerunek firmy .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz