Czwartek, 7 grudnia 2023

Kobieca Strona Księżyca. Koncerty w weekend. Mamy bilet

2015-03-19 11:43:50 (ost. akt: 2015-03-19 11:41:58)

Podziel się:

Właśnie mijają 42 lata od wydania albumu „The Dark Side Of The Moon” zespołu Pink Floyd. Z tej okazji 21 i 22 marca olsztyńskie planetarium zaprasza na wyjątkowe koncerty. Na żywo wystąpi Spare Bricks — A Pink Floyd Triibute Band. O koncercie i fascynacji mówi wokalistka zespołu — Agnieszka Szpargała.

Kiedy przeszła pani na „Ciemną Stronę Księżyca”?
— Kiedy byłam dzieckiem. W moim domu zawsze słuchało się rocka progresywnego, m.in. Pink Floyd. Wychodzi na to, że stało się to już wtedy.

To chyba było przeznaczenie, bo dziś jest pani wokalistką Spare Bricks, który dostał się do prestiżowego grona najlepszych coverbandów Pink Floyd. Który utwór z płyty „Dark Side Of The Moon” lubi pani wykonywać najbardziej?
— Moim ulubionym momentem jest finał płyty, czyli „Brain Damage/Eclipse”. To wspaniałe uczucie, kiedy czuje się, jak całe przesłanie ciemnej strony o szaleństwie, śmierci i strachu — rozwiązuje się w tak prosty i zarazem genialny sposób.

Równie genialne są wasze koncerty. A pani najbardziej niezapomniany koncert Pink Floydów?
— Nigdy nie dane było mi zobaczyć Pink Floyd na żywo. Gdy zespół grał swoje ostatnie koncerty miałam 9 lat. Oczywiście znam doskonale wiele wydawnictw koncertowych Pink Floyd. Ostatnio zakochałam się w koncercie w Wenecji z trasy „Momentary Lapse on Reason”.

Naprawdę macie już bilety na jeden z koncertów Davida Gilmour’a?
— Tak i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. Nie mogę się doczekać. Jednocześnie nie mogę też uwierzyć, że udało się nam kupić te bilety. Wiem, że dokonała tego tylko garstka szczęśliwców. Razem z Pawłem (gitarzystą) i Jackiem (basistą) jedziemy we wrześniu do Puli w Chorwacji. Właśnie tam w cudownej scenerii rzymskiego amfiteatru, nad brzegiem morza, odbędzie się ta muzyczna uczta.

Jesteście grupą wyjątkową, bo wasza wersja Pink Floyd ma wokalistkę. To budzi zdziwienie?
— Nie chcemy grać Pink Floyd w wersji jeden do jeden. Od tego jest właśnie Pink Floyd lub też solowe koncerty Davida lub Rogera. Zawsze uważaliśmy, że jeśli chcemy coverować to musi być to twórcze i nowatorskie. W przeciwnym wypadku staje się bardziej rzemiosłem i pracą niż artyzmem i przyjemnością. Pink Floyd z kobiecym wokalem jest naszym autorskim pomysłem. Wśród setek coverbandów grupy Pink Floyd — jesteśmy z tym pierwsi na świecie.
Kajot

„The Dark Side Of The Moon” w wykonaniu zespołu Spare Bricks pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium — 21 marca o godz. 20.30 i 22 marca o godz. 18 i 20.30. Bilety są wyprzedane!

1 bilet
Aby dostać bilet, należy wysłać sms z uzasadnieniem. Dokończcie wypowiedź: Chcę otrzymać bilet, ponieważ... Wyślij sms o treści no.bilety7.x pod numer 7248. W miejsce „x“ należy wpisać swoje uzasadnienie. Koszt sms-a to 2,46 z VAT. Głosowanie trwa w czwartek w godz. 10-20. Osoby, które otrzymają bilet zostaną o tym powiadomione.Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mama #1698528 | 31.135.*.* 26 mar 2015 00:07

    nie byłam ostatnio na lepszym koncercie - super pomysł i realizacja

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz