środa, 4 października 2023

Rodzinne miejsce zabaw - zgłoś swoją propozycję

2015-03-20 09:18:43 (ost. akt: 2015-03-20 09:22:48)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Podziel się:

Nie ma na Twoim osiedlu rodzinnego placu zabaw lub jest zdewastowane? Teraz jest szansa, by wzbogacić okolicę o taką atrakcję. Sprawdź szczegóły!

Wszyscy wiemy jak ważne są miejsca przyjazne rodzinom. Miejsca, w których zarówno dzieci jak i dorośli mogą wspólnie spędzić czas na rekreacji i zabawie. Jest szansa, by wzbogacić Olsztyn o takie atrakcje. Firma Nivea po raz kolejny ogłosiła konkurs, w którym można wygrać podwórko dla rodziny. W 40 lokalizacjach w Polsce powstanie 40 takich miejsc. Propozycje mogą zgłaszać spółdzielnie mieszkaniowe i gminy.

- Liczymy w tym zakresie na pomoc mieszkańców. Prosimy o przesyłanie do 24 marca propozycji na adres rodzina@olsztyn.eu. Ze zgłoszonych lokalizacji po przeanalizowaniu możliwości i potrzeb wybierzemy jedną, którą zgłosimy do konkursu - mówi Jarosław Skórski, doradca prezydenta Olsztyna ds. polityki prorodzinnej. - Weźmiemy pod uwagę głosy mieszkańców, propozycje rad osiedli, ale również projekty zgłoszone do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, które nie wygrały, ale miały duże poparcie.

Urząd Miasta ma czas na zgłoszenie do 31 marca. Zgłoszony teren musi znajdować się na gruncie gminnym i nie może kolidować z planem zagospodarowania przestrzennego. Głosowanie internetowe odbędzie się pomiędzy 1 kwietnia a 31 maja.
UM Olsztyn

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB