środa, 1 lutego 2023

Świat widziany obrazkami, czyli przyjdź i sfotografuj Olsztyn

2015-03-21 12:00:00 (ost. akt: 2015-03-20 19:35:50)

Autor zdjęcia: Mat. prasowy

Podziel się:

W niedzielę, 22 marca o godz. 11.15 przed ratuszem czeka nas spotkanie Instameet. O wydarzeniu mówi organizator — Marcin Kierul.

Kto może wziąć udział w Instameet?
— Zapraszam wszystkich posiadaczy telefonów komórkowych, które obsługują aplikację Instagram. Czyli generalnie właścicieli smartfonów. To okazja by spotkali się ludzie, którzy lubią robić zdjęcia telefonem, a potem chwalić się efektem swojej pracy. W Polsce już 22 miasta są w grupie Igersów. I jeśli chodzi o Olsztyn znaleźliśmy się na 9 miejscu w Polsce z najczęściej używanym hashtagiem (tzw. hasłem opisującym zdjęcie - red.) związanym z daną grupą, w tym wypadku naszą olsztyńską. To oznacza, że dużo osób wpisuje hasło „igersolsztyn”.

W czym tkwi siła Instagramu?
— To fenomenalne zjawisko społeczne. Na całym świecie znajdziemy społeczności Instagrama, które organizują wspólne spotkania. Instagram, czyli obrazkowy serwis społecznościowy do dzielenia się zdjęciami, cieszy się ogromną popularnością, bo to po prostu dobra zabawa. Wielkie firmy dostrzegły już ogromny potencjał tej aplikacji i zaczęły organizować wielkie kampanie właśnie z udziałem Instagrama. Zdjęcia z użyciem tej aplikacji zamieszczał na przykład Graham Masterton w czasie odwiedzin w Olsztynie. Jego zdjęcie budynku Dworca Zachodniego wzbudziło ogromne zainteresowanie internautów.

Jakie atrakcje przygotowaliście na olsztyński InstaMeet?
— Spotykamy się w niedzielę kwadrans po jedenastej na placu Jana Pawła II, a o godz. 11.30 wchodzimy do budynku ratusza. Tak naprawdę niewielu olsztyniaków wie, że na przykład w małej sali sesyjnej są pozostałości oryginalnych przedwojennych tapet. To okazja, by poznać ciekawostki i oczywiście zrobić zdjęcia.
Kajot

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tom Dee #1695564 | 88.156.*.* 21 mar 2015 20:38

    Jak mi się zachce to podejdę do organizatora tego durnego happeningu z ręką schowaną za sobą. Najpierw pokażę mu normalny telefon bez funkcji robienia zdjęć / rocznik 2003, nadal perfekcyjnie działający /. Jak będzie fikał, szybko przesunę moją rękę przed siebie. Wybierając w międzyczasie oko, w które postanowię trafić. Celnie.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)