środa, 29 listopada 2023

Urania. Będzie modernizowana, nie zburzona

2015-03-23 09:15:40 (ost. akt: 2015-03-23 09:37:17)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Podziel się:

Hala „Urania” będzie modernizowana, bo byłoby barbarzyństwem burzyć ją i jednocześnie budować nowy obiekt na podobne cele - zapowiedział na swoim blogu Piotr Grzymowicz, prezydent Osztyna.

- Modernizacja „Uranii”, z uwagi na jej skalę, nie będzie szybka. Jej zakończenie może przypaść na lata 2017/2018, ale też chcemy przeprowadzić ją wyjątkowo starannie i – jeśli chodzi o tzw. środek, wnętrze – w pewnym sensie zbudować od nowa. Dlatego już niedługo ogłosimy konkurs architektoniczny na koncepcję modernizacji obiektu. Wyjściowe założenia projektowe są takie, iż ma to być hala na 3500–4000 miejsc siedzących, z pełnowymiarowymi boiskami siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej, połączona z salą rozgrzewkowo-treningową, mającą własną widownię na 500 miejsc. Ponadto musi być funkcjonalnie przygotowana do organizacji imprez rozrywkowych, a więc m.in. posiadać scenę - informuje prezydent na blogu.
Odnowiona hala ma być klimatyzowana i wyposażona w nowoczesny węzły szatniowo-sanitarne. Pieniądze na modernizację, jak twierdzi prezydent, mogą być z Regionalnego Programu Operacyjnego „Warmia i Mazury 2014–2020”.

A jak mogłaby się zmienić Urania pod kątem rodzin? Co byście chcieli, by tu było? Czego Wam brakuje? Piszcie w komentarzach!

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB