Wtorek, 29 listopada 2022

Tydzień dla rodziny. Sprawdźcie, co się będzie działo

2015-03-27 16:35:23 (ost. akt: 2015-03-27 16:46:07)

Autor zdjęcia: Photoxpress

Podziel się:

Gdzie warto się wybrać w Olsztynie?

29 marca
W Katedrze św. Jakuba o godz. 20 odbędzie się koncert z okazji 10. rocznicy śmierci Jana Pawła II. Wystąpią sopranistka Marcela Wierzbicka, tenor Szymon Rona oraz Dominik Opaliński — bas-baryton. Artystom będzie towarzyszyć chór i orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

30 marca
Zajęcia z robotyki i automatyki czekają na najmłodszych w Multicentrum. Każde dziecko może zostać młodym technikiem. Warsztaty dla dzieci od 5 do 9 lat — godz. 15.15-16.15, 10 lat i więcej — godz. 16.30-17.30.

31 marca
Rodzice mogą wybrać się we wtorkowy wieczór na pokaz opery. W Multikinie o godz. 18 czeka nas wyjątkowa retransmisja słynnej opery Wolfganga Amadeusa Mozarta „Don Giovanni”, zrealizowanego w 2014 roku w Salzburgu.

1 kwietnia
Najmłodsze mole książkowe w każdą środę powinny stawić się z rodzicami w Parku Centralnym. Tam zawsze o godz. 12 odbywa się „Czytanie w Altanie!”. Bibliotekarze z Abecadła będą czytać popularne dziecięce opowiadania, ale również organizować zabawy dla najmłodszych.

2 kwietnia
Studenci i wykładowcy ponownie zapraszają na „Czwartkowe spotkania ze sztuką”. Tym razem bohaterem spotkania będzie obraz „Las Meninas” Diego Velazqueza. Młodzież zainteresowana studiami na uczelni artystycznej będzie mogła skonsultować się z historykiem sztuki — GrażynąKobrzeniecką-Sikorską. Początek o godz. 17.

3 kwietnia
Rodziny powinny znaleźć chwilę na odpoczynek od krzątaniny związanej ze świątecznymi porządkami. Na przykład wybrać się doh Galerii Stara Kotłownia przy ul. Prawocheńskiego 9. Można tam oglądać malarstwo Wiesława Łuczaja „Obrazy statyczne” i Joanny Zak „Miejsca i ścieżki”. Wystawę można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 10-18. Wstęp wolny.

4 kwietnia
W Wielką Sobotę olsztyńskie rodziny wybiorą się do kościoła i wezmą udział w święceniu pokarmów. Obowiązkowym elementem koszyczka są oczywiście jajka. We wtorek na naszolsztyniak.pl znajdziecie inspiracje, jak stworzyć wielkanocne pisanki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB