środa, 7 grudnia 2022

Jazda po Olsztynie zaskakuje nawet... kierowców autobusów. FILM

2015-05-06 12:13:45 (ost. akt: 2015-05-06 12:33:19)

Autor zdjęcia: Kadr z filmu YT

Podziel się:

Jeden z kierowców autobusu przegubowego komunikacji miejskiej w Olsztynie nie został zapoznany ze zmianą trasy, którą miał przejechać i na skrzyżowaniu ulic Niepodległości z Kościuszki podczas manewru zawracania spowodował kilkusetmetrowy korek. Sytuacji przyglądali się policjanci, którzy zatrzymali autobus do kontroli drogowej i wyjaśnili powód niefortunnego manewru.

W poniedziałek na skrzyżowaniu ulic Niepodległości - Kościuszki kierowca autobusu przegubowego komunikacji miejskiej spowodował pięciominutowe utrudnienia. Kierujący autobusem postanowił na tym skrzyżowaniu zawrócić. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ w trakcie wykonywania manewru okazało się, że jest tam zbyt mało miejsca, aby bezpiecznie wykonać zamierzony manewr - informują olsztyńscy policjanci.

Całą sytuację widzieli funkcjonariusze z ruchu drogowego, którzy zatrzymali autobus, aby wyjaśnić z jakiego powodu kierowca autobusu w tym właśnie miejscu wykonywał zakazany manewr. Kierowca oświadczył, że w związku z trwającymi przebudowami na terenie miasta nie został poinformowany o zmianie trasy przejazdu w związku z czym chciał jak najszybciej wrócić na odpowiednią drogę. Podjął się tym samym niebezpiecznego manewru zawracania w miejscu, w którym było to zabronione. Walka z autobusem trwała pięć minut. Na szczęście po tym czasie pojazd wrócił na prawidłową trasę i bezpiecznie dowiózł pasażerów do celu.

W tym przypadku policjanci pouczyli kierowcę oraz zobligowali do wcześniejszego zapoznawania się z często zmienianą organizacją ruchu na terenie miasta.
KMP Olsztyn


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB