Niedziela, 4 grudnia 2022

Sekrety kobiecej torebki ujawnione

2015-06-24 10:24:00 (ost. akt: 2015-06-24 10:25:16)

Autor zdjęcia: Mat. prasowy

Podziel się:

Wszyscy mężczyźni zastanawiają się kryje jej wnętrze. Wiadomo było tylko jedno - nic nie można w niej znaleźć!

Badania przeprowadzone przez Gemius dla HTC Polska pokazują, że obok oczywistych przedmiotów, takich jak klucze (82 %), telefon komórkowy (81 %), oraz portfel (80 %), w kobiecej torebce najczęściej może się znaleźć także błyszczyk (81 %), perfumy (73 %) oraz długopis (73 %). Chyba każda kobieta miała problem ze znalezieniem kluczy, czy dzwoniącego telefonu, ale za to tylko 12 % panów i 8 % pań uznało, że w kobiecej torebce niczego nie można znaleźć.

Okazuje się, że kobiety kochają gadżety! 35 % z nich wskazało sprzęt elektroniczny (inny niż komórka) jako przedmiot, który znajduje się w torebce. Sabrina Pilewicz, polska projektantka, specjalistka od kobiecych torebek, sama przyznaje, że nigdy nie rusza się z domu bez sprzętu:
- Jestem totalną gadżeciarą, uwielbiam technologiczne nowinki. Jeśli tylko jakiś przedmiot mnie zainspiruje, koniecznie muszą go mieć. Ostatnio zwariowałam na punkcie kamery HTC RE, nie wychodzę bez niej z domu, przydaje mi się w pracowni i na produkcji. W mojej nowej torebce Marinella, stworzyłam nawet dla niej specjalną przegródkę – opowiada Sabrina.

O torebce świadczy też miejsce zamieszkania. Według mieszkańców największych miast torebka zawiera znacznie więcej rzeczy niż zdaniem kobiet mieszkających w mniejszych miejscowościach. Kobiety z metropoli dużo częściej zabierają ze sobą okulary przeciwsłoneczne (83 %), leki (78 %), krem do rąk (80 %), kalendarz (76 %), sprzęt elektroniczny (48 %) i zdjęcia bliskich (71 %). Mężczyźni również uważają, że w kobiecej torebce jest dużo mniej przedmiotów niż w rzeczywistości, i wielu z nich nie zgadło, że znajduje się tam także długopis (21 % mniej mężczyzn odpowiedziało, że w kobiecej torebce może się znaleźć długopis od kobiet), rachunki i paragony (25 %) czy leki (17 %).

Mieszkanki małych miejscowości stawiają za to większy nacisk na urodę. Prawie 1/4 nie wyjdzie z domu bez pomadki lub błyszczyka, natomiast w dużych miastach jest to przedmiot ważny tylko dla 2 % kobiet. Za to zdecydowanie częściej nie mogą obejść się bez telefonu. W mniejszych miejscowościach niecała połowa kobiet traktuje komórkę jako jeden z 3 najważniejszych przedmiotów w torebce, a w dużych miastach ponad 3/4 kobiet nie rozstaje się ze smarfonem.
infowire.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB